Експерти пояснюють, чому не можна відповідати на дзвінки з невідомих номерів

Треба прочитати

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Думаємо, ви часто стикалися з ситуаціями, коли вам телефонують і мовчать в трубку, або просто скидають. Часом це абсолютно нешкідливі дзвінки – «на тому кінці дроту» просто помилилися номером. Однак іноді це можуть бути шахраї. Для чого їм просто дзвонити і мовчати? Пояснюють експерти.


Чому шахраї телефонують і як себе убезпечити

Як правило, шахраї люблять «розводити» людей, представляючись співробітниками правоохоронних органів або служб безпеки. Однак є й інший сценарій, при якому злочинцеві зовсім не потрібно з вами розмовляти. Більш того – він нічим не ризикує і формально навіть не порушує закон!

Це люди, які збирають і продають бази даних номерів для спамерів і, можливо, інших шахраїв. Вони підбирають мобільні номери. Яким чином? Аналізуючи комбінації цифр в них, які аж ніяк невипадкові, у чому ви самі можете переконатися, якщо наберете номер, що відрізняється від вашого однією-двома цифрами в кінці. Швидше за все, слухавку візьме реальна людина.

Підібравши існуючий мобільний номер (йдуть гудки при дзвінку), шахрай чекає, що людина візьме трубку. Якщо це відбувається – абонент попався: спамер буде знати, що це, швидше за все, номер людини, який вона постійно використовує. Потім номер вноситься в базу, база продається – і надалі вам будуть дошкуляти телефонним спамом.

Як убезпечити себе?

Найпростіше ніколи не брати невідомі номера – але вам може дзвонити хто завгодно, наприклад, друг, який дійсно загубив телефон разом з картою і змушений купити нову. Або, наприклад, справжні представники державних структур. Найпростіше підключити спеціальний додаток, який буде визначати спам-номери, висвітлюючи кожен підозрілий номер.

Якщо вам зателефонували і скинули, ви можете просто загуглити номер. Є спеціальні сайти з базами даних спам-номерів, а також номерів, з яких телефонують шахраї. Вони досить популярні, і будьте впевнені – зі значною вірогідністю ви побачите номер на даному сайті, разом з коментарями на кшталт «Дзвонять і мовчать в трубку, а потім починає приходити спам». Можна також ввести номер в пошуку месенджерів Telegram або Viber. З деякою часткою ймовірності вам вкажуть аккаунт власника, який прикріпив даний номер до нього.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Експерти склали ТОП-5 найдоступніших на ринку України смартфонів з кращими характеристиками

В 2021 році якісні смартфони є навіть в початковому сегменті. Однак, найчастіше їх важко знайти через величезну кількість непотрібу....

Більше схожих статей