Статті

Huawei Mate 30 Pro фактично вже став лідером серед камерафонів

Якщо ви з нетерпінням чекали смартфон Huawei Mate 30, то наступна новина повинна трохи скрасити ваші очікування. Згідно нової інформації, майбутній китайський флагман отримає не одну, а цілих дві камери з роздільною здатністю 40 Мп. Але що ще приємніше, сенсори обох камер будуть нестандартно великими, що обіцяє найкращим чином вплинути на якості фотографій.

Навіщо потрібна камера на 40 Мп

Взагалі, в розширенні 40 Мп немає нічого дивного. Сьогодні камери в смартфонах з таким (і навіть більшим) розширенням зустрічаються повсюдно. Так, наприклад, у попередника Mate 30 камера якраз мала розширення 40 Мп. Правда, там така камера була лише одна, але факт в тому, що таким розширенням нікого вже не здивуєш. Інша справа, що розмір сенсора (вона ж матриця) в новому флагмані Huawei складе колосальні 1 / 1.55 дюйма для основної камери і 1 / 1.7 дюйма для ширококутної.

Про всяк випадок поясню. Чим більше в камері розмір матриці, тим чіткіше, яскравіше, та й взагалі краще на неї виходять фотографії. Розмір матриці прийнято вимірювати в дюймах. Один дюйм дорівнює 17 міліметрів. Такі величезні сенсори в камерах ми, мабуть, ще не скоро побачимо, тому зазвичай їх розмір записують у вигляді дробу. Чим менше друге число в дробу (дільник), тим більше матриця. Чим більше матриця, як ми вже з’ясували, тим крутіше камера.

Камера Huawei Mate 30
Камера Huawei Mate 30

Для порівняння, у камери Samsung Galaxy Note 10 очікується розмір матриці 1 / 2.55 дюйма, а у обох камер Huawei Mate 30 Pro – 1 / 1.55 дюйма і 1 / 1.7 дюйма. На зображенні вище все наочно продемонстровано в порівнянні. Це зображення, до речі, опублікував у своєму Twitter-акаунті відомий інсайдер Ice Universe, написавши також про те, що у Note 10 немає жодних шансів перевершити Mate 30 Pro в плані «залізної начинки» камери.

Можливо, Ice Universe, правий, адже «залізо» – величина вимірна. На зображенні вище відмінно видно, як сенсори Huawei перевершують сенсор Samsung в розмірі. Тільки от не варто забувати, що в наші дні більше вирішує софт, ніж розміри матриць, кількість пікселів і ще всякі там маркетингові слівця. У смартфоні від Google на ім’я Pixel досі одна камера. А не п’ять, не чотири, три або навіть дві. А кількість мегапікселів або розмір сенсора теж не є рекордними. І що в результаті ?! Титул «Краща мобільна камера на ринку» практично одноголосно народним голосуванням присуджується «гуглофону».

Huawei і Samsung є лідерами на ринку мобільного фотографії

Кращі камери у смартфонах
Кращі камери у смартфонах

Якщо тут згадати про відоме французьке бюро DxOMark, яке займається незалежною оцінкою якості камер, в тому числі і мобільних, то також згадується факт про те, що лідерами на ринку камерофонів зараз є Huawei P30 Pro (112 балів) і Samsung Galaxy S10 5G (балів). Правда, тут варто врахувати, що до неупередженості та незалежності оцінки французів, вже давно у багатьох є питання .

Згадуючи, як сильно нас здивував своїми фотоможливостями P30 Pro, охоче віриться, що Mate 30 Pro зможе здивувати не менше. Та й Note 10 від Samsung не має права відійти зі своїми камерами на другий план. Адже лінійка Galaxy Note завжди відрізнялася чудовими камерами. Однак буде ще краще, якщо Samsung і Huawei попрацюють як слід над софтом і післяобробкою, і ось тоді, гадаю, ні в кого вже не залишиться питань до того, що ці дві азіатські компанії посунули конкурентів, сіли на трон і стали керувати царством камерофонів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button