Статті

Експерти розповіли про необгрунтовані міфи у користуванні смартфоном та комп’ютером

Поряд із матеріалами про правильне ставлення до комп’ютерів. У широкому сенсі слова – в тому числі смартфонів, планшетів і навіть смарт-годинників (для кого вони актуальні). Найчастіше в коментарях виникає непорозуміння. Розповімо, чого не варто робити з будь-яким комп’ютером.

Не вважайте, що проводити багато часу за комп’ютером – ознака «залежності»

Комп’ютери замінили собою безліч інформаційних технологій. Газети, журнали, книги, радіо, частково телебачення. У багатьох майже весь робочий день – за компом. Він замінив ручки, рахунки, калькулятори. Звідси враження про «залежність», часто помилкове. Підсумуйте час, що проводиться з усіма цифровими пристроями. Здивуєтеся, але не виключено, що він навіть менший того, який раніше проводили з тим, що потрібно для роботи або задоволення.

Не читайте, не дивіться і не слухайте те, що вам не потрібно і не цікаво

Пишуть, що без смартфона людина стане займатися «такий самими нісенітницями». Тільки в тому випадку, якщо вона сама оцінює свої заняття як «дурниці». Висновок простий, не займайтеся за комп’ютером тим, що не приносить ні користі, ні задоволення. Комп’ютер – інструмент, який з легкістю «перетворюється» і в бібліотеку класичної літератури і в збірку коміксів і в енциклопедію і в багато чого іншого. Будь-якої хвилини за бажанням користувача.

Не комп’ютер, а інтереси користувача визначають користь і шкоду

Навряд чи поява комп’ютера, а потім і смартфона змінила інтереси користувача. Реальні смаки і переваги формуються в ранній молодості. Створили нові можливості для отримання інформації з потрібних тем. Інформації різної, в тому числі низької якості. Плітки з’явилися на тисячоліття раніше, ніж перша ЕОМ.

Не ставтеся до соцмереж як до «важливих справ»

Представники старших поколінь не звикли кидати розпочаті справи. Чудова звичка. І це не питання психології, як вважають деякі читачі. Про зняття стресу мова не йде, оскільки це не стрес, а нормальна відповідальність. Недоречна в багатьох моментах цифрова реальності. Тому люди продовжують вести акаунти в соцмережах, блоги, навіть якщо це не приносить ніякої радості, тільки дратує. Людина звикла ставитися до розпочатих справ, як до «проектів назавжди». Робити цього не потрібно. Ставтеся по-іншому. Навіть найбільші книголюби не вважають за необхідне кожен день скільки то годин читати книги.

Не вибирайте комп’ютери і програми «назавжди»

Використовуйте для вирішення своїх завдань найбільш зручні та доступні інструменти (комп’ютери, телефони, ОС, програми). Комп’ютер і софт – речі. Ставтеся до них дбайливо, акуратно, але саме як до матеріальних цінностей.

Дискусії між тими, хто вважає за краще різні системи, продукти різних брендів і т.д., захоплюючі та нескінченні. Але професіонали при необхідності і можливості використовують і Windows і Linux і macOS і смартфони і кнопкові телефони. І комп’ютер – не завжди і у всіх випадках тільки ноутбук. Настільний обійдеться дешевше і буде потужнішим.

 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button