Статті

Як українців “розводять” у Viber: найпопулярніші афери

Обговорення
Viber
Viber

Viber, як найпопулярніший месенджер в Україні, не міг залишитися без уваги підприємливих шахраїв. Адже чим більше людей користуються додатком, тим більше потенційних жертв вони можуть обробити. Способів заволодіти чужими грошима аферисти придумали багато, серед них є як старі, але ходові схеми, так і зовсім нові.


Нижче – розповідь про три найпоширеніші схеми “розводу” в Viber, на які можна легко попастися, якщо не бути досить пильним. Мета у всіх схем одна – змусити наївного користувача перейти за фішинговим посиланням або завантажити шкідливий додаток, але досягається вона різними способами.

Як українців обманюють в Viber

Перша афера тримається на двох складових – загальнолюдській пристрасті до халяви і іменах відомих брендів. Починається все з того, що користувачеві Viber приходить розсилка з нібито офіційного аккаунта відомої компанії, яка в честь якоїсь події або просто по доброті душевній пропонує подарунки всім бажаючим, отримати які можна, перейшовши за посиланням.

Для прикладу: з фейковий аккаунта mcdonalds може прийти пропозицію скористатися безкоштовними ваучерами на бургери. Або від імені «Ашану» вам нададуть купон на велику суму для покупок. Або «Мау» раптом почне роздавати халявні квитки на рейси. І все заради того, щоб користувач перейшов по потрібному посиланню, де йому в кращому випадку покажуть рекламу або підключать платну підписку, в гіршому – під приводом отримання подарунка потрібно буде ввести дані банківської картки, з якої потім моментально зникнуть гроші.

Viber

На другу аферу потрапляють ті, хто погано знайомий з вбудованими можливостями Viber. Так шахраї цілком успішно впарюють користувачам можливість потай читати отримані в месенджері повідомлення – нібито їх відправник не побачить індикатора з двох синіх галочок. Багато хто навіть не здогадуються, що така опція доступна в налаштуваннях самого месенджеру, і для її використання не потрібно переходити по фішингових посиланнях або качати невідомі файли з передбачуваними наслідками.

Третя афера орієнтована на тих, хто хоче отримати щось більше, ніж вбудований функціонал месенджера. Шахраї поширюють рекламу, в якій пропонують завантажити преміум-версію Viber, і обіцяють, що в ній користувач зможе оперувати декількома обліковими записами одночасно, читати видалені повідомлення і навіть переглядати діалоги інших користувачів. Нічого з перерахованого встановивший додаток користувач, звичайно ж, не отримає, зате отримає шкідливу програму або вірус-вимагач, здатний повністю заблокувати пристрій.

Як уникнути проблем

Щоб не попастися на вудку шахраїв, варто пам’ятати про ключові принципи безпеки в мережі. Про них ми згадували неодноразово, але повторитися не буде зайвим. Завантажуйте додатки виключно з перевірених сайтів і ніколи не відкривайте посилань, які вам надсилають, якщо не впевнені напевно, що за ними точно знаходиться адреса безпечного сайту. Якщо мова йде про будь-які акції, завжди перевіряйте інформацію про подарунки і розіграші на офіційних ресурсах компаній.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

В Україні стартував черговий розпродаж Sony PlayStation

В минуле

Новий електромобіль від Tesla на основі Model 3 буде недорогим

В майбутнє

Також буде цікаво