Статті

Розумні годинники нікому не потрібні: аргументи за і проти

Для когось розумний годинник є аксесуаром, який значно спрощує життя. Для інших – безглуздою тратою грошей. Цей гаджет хоч і дублює функції смартфона, але до сих пір користується популярністю у користувачів. Незважаючи на пандемію, в першому кварталі 2020 року продажі розумних годинників виросли майже на 20%. Давайте розберемо аргументи за і проти.

Аргументи “за”

Поки одним здається, що годинник повинен бути простими і показувати тільки час, інші вважають, що смарт-годинник – це корисне придбання з цілим списком функцій, необхідних для комфортного життя.

Samsung Galaxy Watch 3

Компактність і зручність

На відміну від смартфона, розумний годинник завжди знаходиться перед очима – досить опустити погляд на зап’ястя. Не потрібно хвилюватися куди покласти пристрій, і як його не забути. Годинник зручно використовувати за кермом, щоб дивитися час і перемикати музику.

Щоб відповісти на дзвінок або на повідомлення, не потрібно діставати телефон з кишені або сумки. Набагато простіше натиснути на аксесуар, який завжди на руці. Крім того, за допомогою годинника важко пропустити важливий дзвінок – телефон же можна залишити в іншій кімнаті і не почути, як хтось намагається додзвонитися.

Турбота про своє здоров’я

Під час пандемії багато користувачів всерйоз задумалися про своє здоров’я. З цим насамперед і пов’язане зростання продажів розумних годинників, адже цей гаджет дозволяє стежити за багатьма аспектами, які стосуються людського тіла. Розумний годинник може вимірювати тиск, пульс, рахувати кроки і стежити за фазами сну.

Apple Watch

Щоб користуватися годинником, необов’язково бути спортсменом. Ці виміри допоможуть стежити за своїм станом і звичайній людині, що позитивно вплине на якість життя.

Швидкий доступ до додатків в будь-який час

Під час ходьби або бігу за допомогою розумного годинника можна швидко відкрити навігатор, не турбуючись, що пристрій випадково впаде і розіб’ється. Багато розумних годинників працює під водою, тому використовувати їх можна в душі, в ванній або під час плавання. І якщо звичайному користувачеві не потрібно бути на зв’язку весь час, то, наприклад, для бізнесмена цей фактор може зіграти вирішальну роль при покупці.

Збільшений час автономної роботи

Якщо раніше розумний годинник доводилося заряджати кожні 2-3 дні, то сучасні моделі можуть обходитися без зарядки до 7-10 днів, а деякі зразки навіть довше. Звичайно, перед покупкою необхідно з’ясувати заявлений виробником час автономної роботи, щоб не розчаруватися в подальшому.

Аргументи “проти”

Покупку розумного годинника можуть затьмарити недоліки, через які багато користувачів так негативно налаштовані по відношенню до цього гаджету.

Висока вартість

Смарт-годинник – багатофункціональний гаджет, який може приймати і здійснювати дзвінки, відкривати додатки, відстежувати показники здоров’я і робити фотографії. Не дивно, що їх вартість наближається до вартості цілого смартфона. Крім того, чим більше у годинника функцій, тим він дорожче. Багато чого, звичайно, залежить і від виробника – деякі моделі коштують невиправдано дорого тільки через популярність бренду.

Дорогий і не завжди доступний ремонт

Якщо розумний годинник зламається і перестане працювати, його можна полагодити. Однак вартість ремонту може досягати декількох тисяч гривень, що вже чимала сума. Крім того, не у всіх містах знаходяться сервісні центри, які займаються ремонтом смарт-годинників. Тому для багатьох користувачів “життя” розумних годинників закінчується з першою поломкою, адже їх ремонт може бути просто недоступний.

Похибка вимірювань

Багато моделей розумних годинників відрізняються неточністю в вимірі кроків, пульсу або тиску. З останнім пунктом справи йдуть особливо погано – навіть у найкращих представників похибка вимірювання складає не менше 5%. Те ж стосується, наприклад, витрати калорій – годинник дають тільки умовну інформацію, яка майже завжди відрізняється від реальності.

Синхронізація з телефоном

Для роботи більшості розумних годинних необхідна синхронізація зі смартфоном через Bluetooth. Якщо з’єднання пропаде, то багато функцій перестануть працювати і відновляться лише з новим сполученням. Існують моделі смарт-годинників, які можуть працювати без телефону або навіть мають власний слот під SIM-карту, однак таких екземплярів менше, і коштують вони набагато дорожче.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button