Статті

Скільки має коштувати смартфон щоб ним нормально користуватися

Піднімемо цікаву тему. Щомісяця виходять нові смартфони, притому в різному ціновому сегменті і у багатьох постає питання: Скільки ж повинен коштувати смартфон щоб ним нормально користуватися?

Але що значить нормально користуватися? … Це те, що потрібно пересічному користувачеві мобільного гаджета:

  • Швидкий Інтернет, спритний браузер;
  • Можливість перегляду відеороликів без гальм;
  • Месенджери / соціальні мережі;
  • Зйомка фото / відео в середній якості;

А це означає, що на сьогоднішній момент смартфон повинен мати такі параметри: процесор не менше 4 ядер з тактовою частотою не менш як 1500 Mhz, але знову ж таки, гнатися за ядрами і частотою не варто: технології виробництва процесора можуть бути різні, і 4-х ядерний CPU цілком собі може «обскакати» 8 ядерний. Потрібно читати про кожен процесор окремо. Оперативної пам’яті не менше 3-х гігабайт. Чим більше тим краще. Тим спритніше буде працювати апарат.

4G

Наявність 4G (LTE). До 5G нам поки ще далеко, тому не варто розглядати навіть на перспективу цей варіант. Поки 5G прийде, вже і смартфони будуть інші.

Наявність, як мінімум, 3-х камер: кожна камера призначена для зйомки певних об’єктів: ширококутня для зйомки великих будівель, для портрета (об’єктів поблизу) і для зйомки невеликих предметів (макрозйомка).

Всі ці вищевказані фішки можна цілком собі отримати за суму від 4 до 6 тисяч гривень.

Ощадливим покупцям варто придивитися до лінійки смартфонів Xiaomi серії Redmi 9. Притому навіть модель 9A вміє все вищеперлічене.

Redmi 9A

У смартфонів Xiaomi є тільки один великий мінус: власна прошивка MIUI, яка аж надто багато даних відправляє, стежить за користувачем і підсовує часом дуже некоректну рекламу шахраїв.

MIUI 12.5

Є ще Хуавей, але там постійні проблеми з сервісами Google, які можуть в будь-який момент виникнути. А Samsung буде набагато дорожче.

А так, краще ніж Xiaomi в бюджетному варіанті смартфонів по співвідношенню«ціна-якість» знайти дуже важко. Хіба що Realme.

Так, ще варто звернути увагу на підтримку eSim – це можливість додати в пристрій віртуальну сімкарту, а також підтримку NFC: можливість оплачувати смартфоном покупки додавши туди банківську карту.

esim

Такі моделі можуть коштувати значно дорожче, але і без цих функцій можна цілком собі обійтися.

Також варто розуміти, що смартфони через рік морально застарівають і починають гальмувати. Такі реалії сучасного маркетингу.

PS До речі, iPhone 8 теж непоганий і його можна придбати приблизно за ті ж гроші, правда діагональ екрану набагато менше.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button