Softnews

В українських користувачів Вконтакті і Яндекса вкрали персональні дані

Згідно з інформацією від урядових органів, українці, які, незважаючи на блокування російських сервісів, продовжували ними користуватися, опинилися в небезпеці. Деякі додатки, що застосовувалися для обходу блокування, крали персональні дані громадян нашої країни, а також маніпулювали інформацією в пошуковій видачі.


«Злив даних» і небезпечні програми

Як повідомляє НКЦК (Національний координаційний центр кібербезпеки), створений при Раді національної безпеки і оборони України, розширення VK Unblock для браузерів Edge і Chrome крало персональні дані своїх користувачів з України.

Як з’ясували дослідники з компанії Avast, що займається захистом даних і розробкою антивірусного програмного забезпечення, українці, котрі користувались розширенням, піддалися небезпеці крадіжки даних з акаунтів Google, в тому числі про геолокацію і активність мобільних пристроїв. Шкідливий код, який збирав інформацію про користувачів і міг міняти результати пошукової видачі, був знайдений також в двадцяти восьми інших популярних розширеннях. Про це експерти повідомили на сторінці компанії в Facebook.

Кількість користувачів, які встановили дані розширення, становить не менше трьох мільйонів. Небезпеки піддалися не тільки українці, але також і жителі Франції, Бразилії та інших великих країн. На даний момент, за інформацією Національного координаційного центру кібербезпеки, всі шкідливі розширення заблоковані Google і Microsoft, так що боятися нічого.

Відзначимо, що кількість українців, які активно користуються Вконтакті, Однокласниками та іншими російськими сервісами, значно впала за роки, що минули після блокування цих сайтів в Україні. Проте, вона далеко не дорівнює нулю. На даний момент неясно, скільки конкретно наших співгромадян продовжують використовувати дані сайти, але їхня кількість не може бути меншою за один мільйон за оцінками багатьох експертів. Причин цьому досить багато, в тому числі необхідність підтримувати зв’язок із старими родичами з країн СНД, які не можуть освоїти той самий Facebook або месенджери Viber, Telegram і Skype.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Розкрито спосіб працювати за комп’ютером без шкоди для здоров’я

В минуле

У украинских пользователей Вконтакте и Яндекса украли персональные данные

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle