Softnews

Viber передає всю переписку українців спецслужбам: чи це так?

Viber, найпопулярніший в нашій країні месенджер, часто звинувачують в тому, що він співпрацює зі спецслужбами, в тому числі іноземними, і передає їм переписку українців. Що на це звинувачення дадуть представники самої компанії?


Чи пов’язана робота Вайбера зі спецслужбами?

Представники компанії спростували звинувачення чиновників у тому, що Viber нібито збирає інформацію про користувачів по більш ніж десятку напрямків (ми писали про ці звинувачення раніше). Компанія Rakuten стверджує, що вона використовує спеціальне наскрізне шифрування, яке повністю виключає можливість прочитання повідомлень ким би то не було, крім відправника та одержувача. Всі повідомлення кодуються шифром, що зберігається тільки на відповідних пристроях, доступу до них немає навіть у серверів. Більш того, закодовані повідомлення автоматично видаляються, як тільки їх прочитає одержувач.

Що стосується збору особистої інформації, то в компанії Rakuten Viber повідомили, що у них є тільки та інформація, яка потрібна для безпосередньої роботи програми, тобто дата народження, номер телефону та адреса електронної пошти. Місця розташування користувачів не відстежується. Реклама відображається тільки на підставі рекламного ідентифікатора пристрою, вікової групи та скороченої IP-адреси в мережі.

Також в метаданих месенджер збирає інформацію про те, як він функціонує, тобто як часто використовуються його основні сервіси, які результати їх використання, скільки в ньому активних користувачів і так далі.

Звинувачення у співпраці зі спецслужбами, і тим більше в тому, що спецслужби брали участь у створенні месенджера, розробники також відкинули. Взагалі компанія Rakuten воліє розповідати про те, що їх застосунок було створено «щоб зберегти любов однієї пари», і в його розробці брала участь невелика група друзів. Наскільки ця історія правдива – інша розмова, але конспірологічні теорії, на наш погляд, також не особливо правдоподібні.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Sony PlayStation 5 временно бесплатно раздают в Украине

В минуле

Viber передает всю переписку украинцев спецслужбам: так ли это?

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle