Київстар

Київстар попередив про можливий сплеск кібершахрайства: будьте готові

Мобільний оператор Київстар розкритикував новий спосіб переходу абонентів між мобільними операторами, відомий як «єдине вікно». На думку оператора, це може привести до зростання випадків кібершахрайства.


Що насторожує «Київстар» у нових правилах

Як повідомила прес-служба мобільного оператора, послуга MNP (перенесення номера в систему іншого оператора) діє вже досить давно, і на даний момент нею скористалося не більш ніж сто десяти тисяч абонентів, що не складає і 0,1% ринку. За словами представників мобільного оператора, нинішні українські правила відповідають загальноприйнятим світовим нормам, коли перш, ніж переносити номер, ви повинні спочатку довести, що він дійсно ваш.

На даний момент НКРЗІ планує впорядкувати правила надання даної послуги. Зокрема, буде запроваджено принцип єдиного вікна, а також скасування обов’язкової реєстрації тих, хто хоче перенести номер, у оператора, який їх обслуговує. Як стверджують в компанії «Київстар», це може привести до підвищення небезпеки крадіжки номера абонента, і отже, викликати сплеск нового різновиду шахрайства. Наприклад, незаконно заволодівши телефонним номером, шахрай може отримати доступ до будь-яких персональних даних і навіть фінансовим рахунками, прив’язаним до нього. У зв’язку з цим представники оператора вже звернулися до уряду з проханням переглянути положення проекту.

Київстар підтримує спрощення процедури, але не принцип «єдиного вікна». Відсутність вимог по реєстрації клієнта може працювати тільки там, де всі абоненти обов’язково реєструються, і картки купуються за паспортом, наприклад, в Росії. У нашій же країні таких вимог немає, і у дев’яноста відсотків жителів нашої країни немає ніякого офіційного договору і ніяких прив’язаних до паспорту номерів.

Як ми писали раніше, Київстар без StarGuard Family – однієї з найпопулярніших послуг в Україні по забезпеченню безпеки. Вона буде закрита для підключень, а потрібну програму – видалено з усіх інтернет-магазинів. Причини закриття поки що не розголошуються, можливо, оператор збирається ввести що-небудь нове в якості заміни.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

В Украине позволили в 10 раз увеличить мощность сотовых станций

В минуле

Киевстар предупредил о возможном всплеск кибермошенничества: будьте готовы

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle