Статті

Telegram vs Signal: чим відрізняються найбезпечніші месенджери

Telegram vs Signal

Довгий час найбезпечнішим месенджером вважався Telegram, проте конкуренція зростає, і багато хто переходить на більш захищений Signal. Розбираємося, чим відрізняються ці два додатки.


Особливості Telegram

телеграм

Telegram – це безкоштовний месенджер, який завдяки своєму великому діапазону функцій підходить також для компаній і стартапів. З його допомогою користувачі можуть відправляти пакети даних розміром до 1,5 Гбайт через хмарне сховище.

Функції: крім обов’язкової функції чату, в додатку можна записувати аудіо і відеоповідомлення. Також тут можна здійснювати голосові і відеодзвінки, відправляти великі обсяги даних у вигляді документів, зображень, графіки або відео.

Групові чати: Незвичним є те, що користувачі Telegram можуть спілкуватися з великою кількістю інших людей в одній групі – до 1000 осіб.

Зберігання даних: Telegram зберігає всі завантажені файли в хмарі. Це дозволяє використовувати інформацію на будь-якому пристрої, на якому встановлено програму. Однак у цієї технології є слабке місце: виходить, що сервіс зберігає весь контент на своїх серверах. Правда, через деякий час дані автоматично видаляються.

Шифрування: повідомлення в Telegram шифруються. «Звичайні» хмарні чати мають шифрування клієнт-сервер / сервер-клієнт. З іншого боку, так звані «секретні чати» зашифровані наскрізним шифруванням, а контакти, що зберігаються на смартфоні, не зчитуються Telegram. Однак спочатку вам потрібно активувати цей секретний режим.

Вимоги: ви не можете зареєструватися в Telegram без номера телефону. При цьому не має значення, чи є вказаний номер мобільним або стаціонарним.

Доступність:  Telegram можна використовувати як на смартфонах, так і у вигляді версії десктопной версії на ноутбуці або комп’ютері (Windows, MacOS, Linux). Безкоштовний додаток доступний для Android і iOS.

Чим цікавий Signal

Signal

Безкоштовний мессенджер Signal базується на відкритому вихідному коді. Це означає, що використовуваний код є загальнодоступним і може бути змінений, якщо це необхідно. У програми є знамениті прихильники: Едвард Сноуден, за його власними словами, використовує Signal кожен день. Однак серед рядових користувачів ця програма мало популярна – в основному нею користуються програмісти і ті люди, які працюють в IT-сфері.

Функції: Signal пропонує всі популярні функції месенджера – від відправки текстових і голосових повідомлень до аудіо і відеодзвінків. За допомогою цієї програми також можна відправляти файли, наприклад, документи, фотографії або відео. Хмарного сховища, як в Telegram, тут немає.

Зберігання даних: Signal зчитує контакти, що зберігаються на вашому смартфоні. Проте, контакти використовуються тільки в додатку, а не зберігаються на серверах месенджера.

Шифрування: весь зв’язок з Signal захищений наскрізним шифруванням. Таким чином, тільки сторони, присутні в чаті, можуть розшифрувати (тобто прочитати) надіслані повідомлення. Телефонні дзвінки тут захищені від прослуховування: це працює завдяки унікальним номерам безпеки, які присвоюється кожній розмові, будь то чат або виклик. Відповідно, Signal підходить для спілкування, зміст якого не призначено для чужих вух.

Вимоги: щоб використовувати Signal, ви повинні вказати номер телефону пристрою, на який зможете отримувати повідомлення – перевірка при реєстрації здійснюється за допомогою SMS.

Доступність: Signal може використовуватися як додаток для смартфонів на Android (від версії 4.4) і iOS, а також як настільна версія на ноутбуках і комп’ютерах.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Viber непомітно забиває пам’ять телефону – що робити?

В минуле

Redmi Note 10 виходить вже в лютому

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle