Hardnews

Смартфон без зарядки: Турбота про екологію або просто бізнес?

зарядка смартфону

«Добрими справами прославитися не можна» – саме так співалося в пісні бабусі Шапокляк, але сучасний світ здається сприйняв ці слова занадто буквально.


У 2016 році компанія Apple робить геніальний комерційний хід (просто вдумайтесь). Представлений тоді iPhone 7 став першим смартфоном без роз’єму для навушників. А разом з ним були показані AirPods, суми продажів яких до сих пір знаходяться на лідируючих позиціях всього ринку аксесуарів. Додатковий прибуток виходить, а якщо раз прокатало, то можна і повторити?

У 2020 на презентації iPhone 12, з неймовірною помпезністю і гордістю було оголошено, що комплект айфона позбавляється зарядного блоку.

iPhone 12

Жінка середніх років, жонглюючи незрозумілими цифрами, закликала інших виробників встати на шлях виправлення і нарешті почати піклуватися про матінку природу, адже виробництво зарядок (раптово) завдає екології непоправної шкоди.

Реакцію громадськості цензурно можна висловити тільки за допомогою смайликів – 😳😂😡. Але куди важливіше те як відреагували конкуренти (Xiaomi, Samsung). Спочатку вони висміювали яблучників, заявляючи на офіційних сайтах і блогах своїх керівників щось на кшталт: «Ми цінуємо свої покупців, тому ніколи, ніколи не зробимо так само! »

А що в результаті? Раз вже iPhone без зарядки як і раніше купують, чому Mi 11 або Galaxy S21, повинні продаватися з нею?

Завдяки недавнім дослідженням «Counterpoint Research» вдалося з’ясувати, що з кожного продажу нового телефону, Apple економить близько 4.5 доларів США, що при множенні на кількість проданих iPhone’ів складається в суму близьку до 64 000 000, природно не гривень.

Всього ж, за прогнозами експертів, сумарна економія трьох лідерів ринку (Apple, Samsung, Xiaomi) до кінця року перевищить 1 мільярд доларів.

Цілком логічно буде припустити, що раз ця ініціатива пояснюється турботою про екологію, то зекономлені кошти компанії повинні витратити на турботу про планету. Але знаєте скільки Apple пожертвувала на цю добру справу?

Xiaomi і Samsung звичайно трохи простіше, адже Type-C зарядник сьогодні можна знайти навіть в найвіддаленішому селі, ось тільки чи довго цей роз’єм буде існувати в звичному форматі?

Раз вже Apple є законодавцем моди, а всі конкуренти рано чи пізно повторюють за нею, можна припустити що до 2023-2024 року, більшість смартфонів взагалі втратить всі роз’єми. А представлений нещодавно MagSafe усіма силами натякає на це.

Залишається лише з сумом констатувати факт того, що за ширмою благих починань криється просто бізнес = банальне заробляння грошей.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Це посилання не можна відкривати. Воно ламає комп’ютери на Windows 10

В минуле

Viber непомітно забиває пам’ять телефону – що робити?

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle