Softnews

Українцям розповіли, чому їм телефонують шахраї

Зазвичай шахраями використовуються два канали збору телефонів. Це “злиті” клієнтські бази, перш за все, з банків, платіжних сервісів та інтернет-магазинів, а також так званий парсинг, тобто автоматичний збір телефонних номерів телефонів, які знаходяться в мережі у відкритому доступі, розповів українцям головний аналітик компанії Slaxico Юрій Шарлай.


Отримавши номер телефону, шахраї можуть зіставити його з іншими базами і отримати ім’я людини, а також інші особисті відомості, наприклад, про наявність вкладу в банку. В хід йдуть різні комунікаційні прийоми, зазвичай – загрози (наприклад, що людина може втратити гроші або стати учасником злочину), і обов’язково – тиск на терміновість. Все це вводить людину в стрес, і вона стає жертвою шахрая“, – пояснює експерт.

Запобігти дзвінки шахраїв можна декількома способами. Наприклад, точковим блокуванням номерів: якщо вам послідовно дзвонять з одного або декількох номерів. Але, на жаль, телефонні шахраї використовують IP-телефонію і часто змінюють номери. Особливо просунуті можуть підміняти номер і використовувати номери банків, інших організацій, тому такий спосіб може не підійти, відзначає він.

Блокування дзвінків на iPhone

Блокування дзвінків на iPhone

“Інший спосіб – блокування всіх невідомих номерів, такий функціонал є як на iOS, так і на Android. Однак в цьому випадку ви будете отримувати дзвінки тільки з номерів, які є у вашій телефонній книзі. Ви не зможете приймати, наприклад, дзвінки від кур’єрів . Третій спосіб – використання додатків-визначників СПАМ-дзвінків на смартфонах.

На думку експерта, найкраще рішення – це пильність. Розуміючи описаний вище принцип роботи шахраїв, набагато легше не піддаватися психологічним маніпуляціям. Завжди можна попросити передзвонити або залишити номер телефону, попросити представитися по прізвищу, посаді та самому передзвонити в банк або іншу організацію за офіційним телефоном.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Українцям розповіли, кому варто боятися витоку особистих даних

В минуле

Що можна підключити до роз’єму для навушників в телефоні?

В майбутнє

Також буде цікаво