Hardnews

В Україні затвердили план запуску 5G: відомі точні терміни

Обговорення

На засіданні кабінету міністрів, яке відбулося в середу, були затверджені плани по впровадженню мереж п’ятого покоління в нашій країні. Також стали відомі його точні терміни – тепер точно ясно, що 5G в Україні бути.


Що передбачає рішення Кабміну

Зокрема, рішення Кабінету міністрів передбачає проведення в жовтні наступного року тендеру з видачі ліцензій на користування радіочастотних ресурсом. До кінця листопада цього року буде створено робочу групу, яка повинна визначити потенційні смуги частот і умови, на яких їх будуть використовувати. Потім в грудні буде розроблено план необхідних науково-дослідних робіт, які повинні встановити вартість радіочастотного ресурсу в діапазоні п’ятого покоління – 700 і 3400-3800 мегагерців. Наступним етапом стане проведення цих робіт в червні 2021 року. У серпні буде подано проект змін до політики уряду, яка стосується даних завдань. Нарешті, в грудні 2021 року телеком-оператори отримають права і ліцензії на використання ресурсу за підсумками жовтневого тендера. Очікується, що економіка завдяки активному впровадженню 5G дасть непогані показники зростання.

Відзначимо, що багато фахівців досить скептично оцінюють як терміни впровадження 5G в нашій країні, так і взагалі необхідність цього кроку. Наприклад, вони вказують, що в Китаї, де 5G вводиться ударними темпами, оператори вирішили вимикати свої підстанції в нічний час, тому що ними дуже мало хто користується. Є також і технічні проблеми, наприклад, те, що для хорошого сигналу в умовах міської забудови станції потрібно ставити на відстані двохсот-трьохсот метрів одну від одної, так як з підвищенням частоти хвилі зменшується дальність покриття. У нашій країні знадобиться близько десяти мільйонів вишок, щоб досягти такого ж розміру покриття, як у 4G. Про все це ми писали раніше.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Почалося тестування мереж 6G

В минуле

Розкрито найпопулярнішого виробника смартфонів серед українців

В майбутнє

Також буде цікаво