Hardnews

Як зрозуміти, що за ваш смартфон за вами підглядає

Обговорення

Користувачів періодично відвідують тривожні думки, що до їх пристроїв можуть підключатися треті особи, наміри яких далекі від добра. Постраждати від крадіжки важливих даних, включаючи банківську інформацію, може хто завгодно, тому варто знати, як перевірити девайс на зараження сталкерським або шпигунським вірусом.


Шпигунський софт відкриває зловмисникам доступ до ваших фотографій, файлів і повідомлень. Також злочинець зможе дивитися за вами через камеру смартфона, записувати розмови і навіть видалено виконувати команди.

З такими вірусами вкрай неприємно стикатися, тому варто запам’ятати інструкцію, як уникнути зараження пристрою небезпечним софтом. В першу чергу рекомендується виключити потрапляння на девайс інших вірусів, навіть не найсерйозніших.

Хакер та смартфон

Експерти радять проводити ревізію гаджета і перевіряти його на нетипові процеси на зразок випадкових рекламних банерів. Проста перевірка антивірусом часом допомагає швидко розібратися з вірусом.

Наступні ознаки можуть вказувати на наявність вірусу на смартфоні:

 • В налаштуваннях з’явилися зміни, яких ви не робили? Наприклад, дозволено завантаження додатків з невідомих джерел.
 • Встановлено додаток, але ви не пам’ятаєте, щоб скачували такий.
 • Батарея стала швидше розряджатися, пристрій нагрівається, додатки гальмують.
 • Телефон сам перезавантажується або дивно поводиться.
 • Різко зріс обсяг використовуваного гаджетом трафіку.
 • Раптові оповіщення про спробу увійти в ваш акаунт.

Однак навіть якщо вам вдалося знайти сталкерську програму, її не завжди легко остаточно видалити. Шкідливий софт копіює сам себе, тому найпростіше зробити повне скидання до системних налаштувань на смартфоні. Але можна взагалі уникнути зараження, слідуючи простим рекомендаціям:

 • Не давайте смартфон малознайомим людям.
 • Якщо заряджаєте девайс в громадському місці, переконайтеся, що адаптер живиться від мережі, а на кабелі немає додаткових електронних пристроїв.
 • Пам’ятайте про стандартні правила цифрової гігігени: не відкривайте посилання з незрозумілих листів і повідомлень.
 • Звертайте увагу на відгуки на додаток в App Store і особливо в Google Play. Не завантажуйте софт з невідомих джерел.
 • Не використовуйте Jailbreak (root-доступ, права суперкористувача і так далі). Обхід обмежень системи відкриває смартфон для зломщиків.
 • Видаліть непотрібні програми. Регулярно оновлюйте смартфон. Користуйтеся двофакторною аутентифікації. Регулярно міняйте паролі.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Чи потрібно часто перезавантажувати смартфон і навіщо?

В минуле

В Україні з’явився додаток, через який можна дізнатися «таємницю» будь-якого депутата

В майбутнє

Також буде цікавоПерш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.

Комментарии для сайта Cackle