Hardnews

Ніколи не забирайте собі чужий смартфон знайдений на вулиці

Обговорення
смартфон-заборона

Зараз, коли смартфони є майже у кожного, великі шанси просто знайти чужий пристрій прямо на вулиці. Люди схильні втрачати цінні речі через неуважність та безпечність і смартфони не є винятком. Але чи варто підбирати чужу власність, або ж слід уникати таких знахідок? Як виглядає для закону підбір чужого телефону? Чи може бути в цьому підступ?


Редакція GSMinfo вирішила розібратись з усіма цими питаннями. Отже, перш за все, громадянин, який знайшов чийсь телефон, не може розглядатися законом, як злодій, або шахрай. Адже в тому, що його уважний погляд виявив гаджет на дорозі немає ніякого складу злочину. Проте, подібна ситуація сповнена небезпеки і, в тому числі, чревата кримінальним переслідуванням. До людини, яка знайшла телефон, можуть з’явитися питання, якщо його власник написав заяву в поліцію.

Гаджет можуть почати шукати. Варто розуміти, що смартфон є «розумним» пристроєм і передає відомості про своє місцезнаходження. Шанси знайти його збільшуються, якщо власник завбачливо подбав про це зробивши відповідні налаштування. Тому залишати телефон собі немає не тільки ніякого сенсу, але і загрожує відповідальністю. Набагато розумніше буде спробувати повернути пристрій законному власнику.

Якщо «знахідка» була зроблена в громадському місці (кафе, ресторан, вокзал, фітнес-клуб і т. д.), Найкраще буде віддати його адміністратору, або черговому. Якщо ж розглядається виявлення безхазяйного смартфона на вулиці, ваш шлях повинен лежати до поліцейської дільниці. До речі, якщо власник протягом півроку не з’явиться і не дасть про себе знати, гаджет на абсолютно законних підставах стає власністю того, хто його знайшов.

Однак, є люди, які все ж не можуть встояти перед спокусою і залишають знахідку собі. В цьому випадку у них можуть виникнути проблеми не тільки з законом, а й з власною безпекою. Виходячи з того, що смартфон чужий, власник може попередньо налаштувати його для віддаленого використання. Це може проявлятися в стеженні за новим власником, доступі до його особистих даних і розташуванню. Все це можна використовувати для здійснення злочинних і шахрайських дій.

Не варто недооцінювати злочинців. Так, зрозумівши, що ви поїхали далеко (наприклад у відпустку), ніщо не завадить їм пограбувати вашу квартиру. Так само можна отримати доступ до інтернет-банкінгу і вивести кошти. Пікантною буде ситуація, якщо в знайденому гаджеті буде виявлена ​​важлива інформація, що належить справжньому власнику гаджета – він може «запитати» з любителя пхати носа в чужі секрети.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Розкрито спосіб прослуховувати розмови в 4G мережах

В минуле

На смартфонах Xiaomi з MIUI 12 можна вимірювати пульс

В майбутнє

Також буде цікавоПерш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.

Комментарии для сайта Cackle