Hardnews

Розкрито спосіб прослуховувати розмови в 4G мережах

Обговорення
4G

Як тільки заходить розмова про прослуховування, люди діляться на два табори. Перші впевнені, що прослухати розмову можна, інші ж думають, що це занадто складно, щоб бути правдою. Однак, це простіше, ніж вони думають, якщо знати особливості роботи сучасних мобільних мереж LTE. У них є вразливість, яка допускає прослуховування чужих розмов. За оцінкою фахівців, вона присутня не менш, ніж на 80% базових станцій.


Вчені з Рурського університету (м Бохум, Німеччина) розповіли про способі прослушки. Для того, щоб все спрацювало, потрібно перебувати в тій же «соті», що і жертва атаки. Виявляється, коли встановлюється з’єднання між двома абонентами за допомогою Voice over LTE, формується ключ, який надійно шифрує дані. Коли користувачі закінчили розмову і на телефон тут же надходить новий виклик, цей же ключ використовується повторно. Записавши в цей час трафік, можна розшифрувати, використовуючи його, попередню розмову.

Уразливість спрацює, якщо дзвінок здійснюється «голосом», а не через месенджери. Повторне використання ключів можуть використовувати хакери та співробітники спецслужб. Для них важливо, щоб користувач відповів на дзвінок і деякий час з’єднання було активно. Справа в тому, що ключ динамічно змінюється. Щоб розшифрувати хвилину попередньої розмови, потрібно мати запис хвилини нової. Тому, якщо вам відразу після одного дзвінка надходить інший, не поспішайте відповідати, якщо номер вам не відомий …

У Німеччині, де було зроблено це відкриття, проблему вже виправили. Але ось в інших країнах вона залишилася. Дослідники випустили спеціальне мобільний додаток для пристроїв Андроїд, що допомагає виявити цю уразливість. Отримана інформація відправляється в асоціацію GSMA, яка веде організаційну роботу по оновленню базових станцій мобільних операторів по всьому світу.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Чому не вратро зберігати контакти малознайомих людей

В минуле

Ніколи не забирайте собі чужий смартфон знайдений на вулиці

В майбутнє

Також буде цікаво