Hardnews

Xbox Series X з такими характеристиками точно гарантує 4K та 60 FPS

Обговорення

Компанія Microsoft через майже три місяці після анонса нарешті розкрила технічні характеристики своєї майбутньої ігрової консолі Xbox Series X. Компанія розкрила всі основні подробиці про платформу, підсистему пам’яті і підсистему зберігання даних, а також показала, як новинка буде влаштована зсередини.


Отже, як і було оголошено спочатку, консоль Xbox Series X отримала кастомну платформу від AMD на процесорних ядрах Zen 2 і графічний процесор з архітектурою RDNA 2. Вона буде випускатися по поліпшеному 7-нм техпроцесу і матиме площу 360,45 мм 2. Повідомляється, що вісім процесорних ядер Zen 2 працюватимуть з частотою 3,8 ГГц, а при активації SMT, тобто роботі на 16 потоків, частота складе 3,66 ГГц.

Xbox Series X

Що стосується графічного процесора, то він дійсно буде мати більше числом обчислювальних блоків, ніж будь-який з актуальних чіпів Navi. Графіка майбутньої Xbox отримає 52 обчислювальних блоки, що означає наявність 3328 потокових процесорів, і її тактова частота складе 1825 МГц. Відзначається також підтримка апаратного прискорення трасування променів при використанні DirectX Raytracing.

Xbox Series X

Консоль Xbox Series X отримає 16 Гбайт пам’яті GDDR6, яка буде виступати в якості оперативної пам’яті як для графічного, так і для центрального процесорів. В результаті 10 Гбайт пам’яті будуть підключені по 320-бітної шині і забезпечать пропускну здатність в 560 Гбайт / с, а решта 6 Гбайт отримають більш вузьку шину і пропускну здатність в 336 Гбайт / с. В обох випадках, як видно, будуть використані мікросхеми з робочою частотою 1750 МГц.

Xbox Series X

Для зберігання даних Xbox Series X буде використовувати якийсь кастомний твердотільний накопичувач з інтерфейсом NVMe і об’ємом 1 Тбайт, ймовірно, розпаяний на платі. Повідомляється, що пропускна здатність при роботі з «сирими» даними складе 2,4 Гбайт / с, тоді як для стиснених даних цей показник буде вдвічі вище – 4,8 Гбайт / с. Також будуть підтримуватися спеціальні карти розширення пам’яті об’ємом до 1 Тбайт (на фото вище), і зовнішні накопичувачі з інтерфейсом USB 3.2. Буде у новій консолі і оптичний привід 4K UHD Blu-Ray.

Xbox Series X

Консоль Xbox Series X буде складатися з двох друкованих плат, на одній з яких розміститься платформа з оперативною пам’яттю, а на іншій – зовнішні порти і деякі інші елементи, в тому числі, можливо SSD. Система охолодження буде включати масивну випарну камеру з досить щільним радіатором, який буде продуватися вентилятором, розташованим у верхній частині консолі, який буде направляти повітря від низу до верху. 

Xbox Series X

Microsoft ставить для Xbox Series X метою забезпечити гравцям можливість грати в розширенні 4K при стабільній частоті 60 FPS з можливістю досягнення 120 FPS. І треба сказати, що з вищеописаним оснащенням це цілком реально.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

HUAWEI запустила свій аналог Apple та Google Music

В минуле

Windows 10 нарешті вдалося осісти на 1 млрд пристроїв

В майбутнє

Також буде цікаво