Статті

Як з перших фраз зрозуміти, що вам подзвонили телефонні шахраї

Обговорення

Яких би заходів безпеки ви не дотримувалися – від дзвінка телефонних шахраїв вони не застрахують. І головне питання тут – як відрізнити дійсно важливий дзвінок від дзвінка чергового любителя наживи? Більшість шахрайських схем відомі, і розкусити їх можна буквально в першу хвилину розмови. Редакція GSMinfo підготувала підбірку фраз, з яких практично одразу можна зрозуміти, що вам подзвонив телефонний шахрай.


Рідня в біді

Популярний і дуже ефективний спосіб роводу. Злочинець представляється близьким родичем, який потрапив у халепу – збив людину, потрапив в аварію, підкинули наркотики. І тепер терміново потрібні гроші, щоб зам’яти ситуацію. Якщо ви отримали раптовий дзвінок від родича з такою підводкою, а голос вам здажться незнайомим, то не роздумуйте, а відразу кладіть трубку. Потім спокійно передзвонюйте на справжній номер того самого родича і уточнюйте ситуацію.

Служба безпеки банку

Ще одна улюблена приманка телефонних розводів – це співробітники банку. Найчастіше переконати намагаються в тому, що з вашого рахунку хочуть вивести гроші, щоб цьому перешкодити, необхідно називати коди з SMS. Якщо ви хвилину тому не робили ніяких фінансових транзакцій, то дзвінок від реального банку – малоймовірний випадок. Навіть не думайте витрачати свій час.

Переможець лотереї

Сталося чудо, ви в черговий раз стали переможцем лотереї або виграли цінний приз. Хоча ніби як ні в чому такому навмисно не брали участь. Розвод – тисніть відбій і заносите номер в чорний список.

Соціальне опитування

Привіт, ми «Назва компанії», чи можете ви відповісти на кілька запитань? У кращому випадку це безневинне прохання змусить вас витратити свій час, в гіршому – призведе до розмови з шахраями, яким потрібні ваші особисті дані. Думаємо, знайдеться мало охочих перевіряти це особисто.

Перевірка даних

Дзвінок від якоїсь організації, співробітники якої бажають звірити ваші персональні дані. Наприклад, уточнити номер паспорт або поліса. Чемно кладемо трубку, а потім телефонуємо по справжньому номером названої організації і переконуємося, чи дійсно їм потрібно щось уточнити.

Помилковий переказ

Помилилися цифрою і випадково перевели гроші на ваш номер телефону або банківську карту замість брата, свата, троюрідного дідуся з села. І слізно просять повернути. Якою б жалісливою людиною ви не були – не перекидайте нічого назад, навіть якщо чужі гроші дійсно прийшли. Просто закінчуйте розмову і не чіпайте гроші. Якщо дзвонила чесна людина, то вона неодмінно сама поверне кошти, звернувшись в банк, ну а якщо шахрай, то залишиться ні з чим.

Дзвінок від мобільного оператора

Співробітники мобільних операторів дзвонять клієнтам вкрай рідко. Якщо хтось видає себе за представника компанії, і намагається вивідати у вас якісь дані, назвати код з повідомлення або ввести якийсь USSD запит – сміливо ігноруйте. Навіть якщо мова не заходить про банківські картки, банальна відправка повідомлення на платний номер може стати причиною списання чималої суми грошей з вашого балансу.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

“Піратська” Windows 10 може виявитися для її користувача дорожче ліцензійної версії

В минуле

Розкрито простий спосіб очистити пам’ять смартфону на десятки гігабайт

В майбутнє

Також буде цікаво