Softnews

“Піратська” Windows 10 може виявитися для її користувача дорожче ліцензійної версії

Обговорення
Windows 10X

Як показує практика, якщо у українського користувача Windows ліцензійний, то на 99% він купив його разом з системним блоком або ноутбуком.


В інших же випадках люди користуються піратськими збірками. Зараз звичайно тенденція покращується і багато громадян проявляють свідомість і купують Windows.

Ми в редакції GSMinfo завжди були проти піратських програм. Тим більше, що платні програми майже завжди можна замінити безкоштовними, наприклад змінивши Windows на Linux.

Windows 10

Але ми відволіклися. Отже, в чому ж ризик піратської Windows, і чому її використання може коштувати дуже дорого?

  • Багато українських користувачів скачують готові, так звані збірки. Це коли зловмисник бере чистий дистрибутив Windows, змінює його, додаючи туди різні програми і навіть віруси, а також проводиться взлом системи.

Такі збірки небезпечні: крім вірусів, вони можуть збирати персональні дані і використовувати залізо комп’ютера для різних завдань, в тому числі і незаконних;

  • Самі програми крякери, якими зламують Windows теж містять в собі віруси і інші небажані впровадження.
  • Теоретично Microsoft може відкликати у вас піратський Windows і обнулити піратський ключ. І функціонал Windows може бути обмежений;
  • Якщо використовувати зламаною Windows в комерційних цілях, і ви є підприємцем і якщо це доведуть, то може бути суворе кримінальне покарання.
  • У деяких країнах є практика, коли можуть влаштовувати облави на власників ноутбуків для перевірки автентичності програмного забезпечення.

Набагато простіше витратитися 1 раз і купити дистрибутив Windows. Або ж просто перейти на Linux.

Тим більше, OEM версію можна взяти за 700-900 гривень. Тільки не варто купувати ключі за 200-300 гривень – це точно обман. Купувати Windows краще тільки у авторизованих постачальників. Особливо – для бізнесу.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Розкрито секретні коди для управління смартфоном

В минуле

Як з перших фраз зрозуміти, що вам подзвонили телефонні шахраї

В майбутнє

Також буде цікаво