Hardnews

Стали відомі результати тестів передачі данних в мережах 6G

Обговорення
6G

Майбутнє мереж 6G нерозривно пов’язане з розробками технологій передачі даних в ультрависоких частотних діапазонах. Зараз лише сформульовані загальні очікування від перспективного напрямку. Якщо порівняти їх з поточними можливостями стільникових мереж, то це більше нагадує фантастичний роман. Але на початку вересня стало відомо про результати перших тестів передавачів для 6G. І вони вселяють надію, що вже в найближчій перспективі ми побачимо практичну реалізацію амбітних сподівань.


Нещодавно стало відомо, що швидкості передачі даних в мережах 6G плануються вище 1 Тб / сек! Для цього будуть потрібні дуже широкі смуги частот, доступні зараз лише в терагерцевому (ТГц) діапазоні, що лежить між надвисокочастотним (НВЧ) і інфрачервоним спектром.

Так ось саме такий передавач і розробляють в Німеччині в Технологічному інституті в Карслрує. Проведені тести показали можливість передавати дані на частоті 0,3 ТГц зі швидкістю 115 Гбіт / сек на відстань понад 100 метрів. Хтось може навіть сказати, що це не багато, але потрібно враховувати всі фактори, перш ніж зрозуміти на скільки це революційно.

Сам по собі передавач – це вже не звична нам антена, а скоріше світлодіод. Так, террагерцовий діапазон вже впритул підбирається до видимої ділянки спектра хвиль. Передавачі в 6G будуть за принципом роботи ближче до пультів дистанційного керування телевізора, ніж до існуючих стільникових телефонів.

І тепер уявіть, що вченим вдалося створити пульт дистанційного керування, що працює на відстані футбольного поля, та ще й передає дані на швидкостях оптоволоконних систем зв’язку! І якщо для радіопередавачів це була б стеля, то для світлодіодних передавачів – це тільки початок.

6G

Передавачі в 6G будуть більше походити на світлодіоди, ніж на антени сучасних смартфонів

Безсумнівним плюсом цієї технології також є більш висока енергетична ефективність, тобто обсяг витраченої енергії на передачу одиниці інформації. Іншими словами, якби в 6G застосовувалися звичні передавачі, як і в 4G, то смартфони потрібно оснащувати акумуляторами ємностями десятки і навіть сотні тисяч мАг. І навіть вони будуть розряджатися за кілька годин. ТГц передавачі дозволять зберегти термін життя смартфона на одному заряді при багаторазовому зростанні швидкостей.

Стільникові станції 6G будуть встановлюватися на невеликій відстані одна від одної

А ось дальність передачі, майже напевно, значно збільшена не буде. Вона також буде обмежена 1-2 сотнями метрів як в цьому експерименті. Але в мережах 6G більшого й не потрібно. Стільникові мережі шостого покоління будуть складатися з безлічі невеликих стільникових веж, що встановлюються в прямої видимості один від одної, наприклад, на ліхтарних стовпах.

Ця новина показує, що роботи над 6G ведуться, та ще й в цілком успішно. І плани по запуску перших комерційних мереж 6G до 2030 року виглядають цілком реалістичними.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Redmi випустив 4K телевізор на 50-дюймів за 6500 гривень

В минуле

Розкрито характеристики дешевого iPhone

В майбутнє

Також буде цікаво