Softnews

Додаток “Дія” дозволить швидко переміщатися по Україні

Обговорення

Додаток «Дія» було запущено вже досить давно, і так само давно, ще в квітні, був прийнятий закон, згідно з яким паспорт, показаний в додатку, був повністю еквівалентний звичайному пред’явленим документом. Проте, все ще залишався ряд питань з приводу того, яким буде юридичне оформлення електронного документообігу. Нещодавно в цьому все-таки була поставлена ​​крапка: додаток «Дія» остаточно дозволили використовувати для посадки в літак. Поки що – тільки на внутрішніх рейсах, але все одно переміщатися по Україні з паспортом у смартфоні стало значно легше.


Як правильно використовувати додаток «Дія»?

«Дія» – це електронний додаток, яке, в ідеалі, має дозволити вам носити всі документи в смартфоні. Проте, на практиці впровадження даної технології в нашій країні зіткнулося з деякими складнощами. І це не рахуючи традиційних скарг жителів України на збої в роботі програми, глюки і інші програмні помилки. До честі Мінцифри, на теперішній час значну частину даних технічних неполадок виправлено, і додаток в цілому працює непогано. У разі, якщо співробітники правоохоронних органів відмовляються приймати у вас документи в додатку «Дія» та вимагають пред’явити паперові, ви маєте право на них поскаржитися.

Відзначимо, що однією з найсерйозніших проблем була проблема з поштовими переказами. Організація «Нова пошта» заявила: вона не може видавати посилки і виплачувати перекази за паспортом, показаному в смартфоні, поки не буде відповідним чином змінена нині чинна законодавча база. Пошта зобов’язана зберігати паспортні дані клієнта – такий регламент, яким вона користується зараз. З цією заявою, яке кілька охолоджує запал держави і оптимістичних громадян, були згодні і в іншій великій поштової організації – «Укрпошті». З тим механізмом роботи відділень, який є зараз, немає ніякої можливості довести, що співробітник подивився в смартфон клієнта і побачив там особисті дані. Ідентифікувати клієнта по смартфону неможливо. У відділеннях немає такого ж, як у органів внутрішніх справ, обладнання для сканування QR-кодів з подальшою звіркою їх з базами даних. Поштові організації підкоряються нормативним документам Національного банку України, в яких взагалі на даний момент немає ні слова про будь-які електронні документи. На даний момент ситуація вирішується.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Закручивают гайки: мобильная связь в Украине перестанет быть анонимной

В минуле

Приложение “Дія” позволит быстро перемещаться по Украине

В майбутнє

Також буде цікаво