Статті

Чому слід вимикати геолокацію на вашому смартфоні

GPS

Смартфон – багатофункціональний пристрій. Звичайно, зараз це нікого вже не дивує. Навпаки, людина звикла, що під рукою знаходиться і фотокамера, і GPS-навігація, і Wi-Fi, і маса додатків. Зрозуміло, що далеко не у всіх ситуаціях той чи інший функціонал телефону необхідний. Часто трапляється так, що включені модулі або програми залишаються незатребуваними і працюють «вхолосту».


Тоді розумніше буде вимкнути їх, а активувати лише, коли виникне реальна потреба в них. Наприклад, одним з таких не особливо потрібних модулів є геолокація. Звичайно ж, в деяких ситуаціях вона необхідна. Оскільки дозволяє визначити місце розташування мобільника і, відповідно, абонента.

Однак якщо власник стільникового телефону не використовує програми, для яких потрібно обов’язково визначати геолокацію, то навіщо її тримати завжди включеною? Адже це величезний мінус для безпеки та конфіденційності даних.

По-перше, вона збирає деяку інформацію і передає її на сторонні сервери. Звичайно, часто ці відомості стосуються пошуку в інтернеті, IP-адреси, перегляду реклами або комерційних пропозицій на різних сайтах. Компаніям подібні відомості необхідні для того, щоб показувати максимально підходящі товари і послуги.

Але ж ніхто не гарантує, що на смартфон може бути встановлено програмне забезпечення, яке буде передавати інші дані. Наприклад, домашня адреса, поштовий індекс, номер телефону і т.д. А це вже не виглядає таким нешкідливим, як спочатку здається.

По-друге, геолокація сильно розряджає акумулятор. Але, як відомо, швидкий розряд АКБ – одна з головних проблем сучасних смартфонів. Так навіщо ж прискорювати цей процес? Звичайно, можна придбати повер-банк або другий акумулятор, так як вони точно не будуть зайвими.

Однак розумніше і в першому, і в другому випадку просто вимкнути геолокацію. Це позбавить від витоку даних і істотно збільшить час роботи смартфона від однієї зарядки. Тим більше що зробити це можна за кілька секунд, відключивши в настройках відповідну опцію.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Понад мільярд смартфонів опинилися під загрозою взлому

В минуле

Названо смартфони, які соромно купляти в 2020 році

В майбутнє

Також буде цікаво