Hardnews

Названо смартфони, які соромно купляти в 2020 році

Обговорення
Xiaomi

Уже кілька років гонка смартфонів виглядає як справжнє, а не жартівлива змагання. Виробники з’ясовують, у кого вище розширення екрану, частота оновлення, число камер.


Однак знаходяться компанії, які вважають, що телефон – це в кращому випадку звонилка з браузером. Вони випускають апарати, які не вміють зовсім нічого, і встановлюють на них зовсім негуманні цінники.

Отже, які характеристики смартфона повинні відлякати будь-якого покупця в 2020 році?

  1. Один або два гігабайти оперативної пам’яті. Якщо подивитися, скільки займають місця в пам’яті сучасні програми , стане зрозуміло, що це ні про що. Швидко або хоча б просто більш-менш комфортно перемикатися між такими ненажерливими програмами просто неможливо – якщо місця в ОЗУ мало, додатки неминуче будуть розвантажуватися звідти, а їх відновлення займе час, особливо зі слабким процесором (а з невеликим об’ємом пам’яті майже завжди є сусідами саме він ). Так що три гігабайти оперативної пам’яті – це необхідний мінімум. Менше – просто незручно.
  2. Немає сканера відбитка пальця. Вводити кожен раз вручну код розблокування було сумно навіть в 2015 році, що вже говорити про нинішній час. Сканер відбитка пальця – маст-хев. А ось всякі “аналоги Face ID” – це не так безпечно, як здається. Не може в смартфоні за 2-4 тисячі гривень добре працювати система розпізнавання по обличчю – вона там просто для краси.
  3. 8-16 гігабайт постійної пам’яті. У такий крихітний обсяг не влізе приблизно нічого. І ніякі карти microSD не допоможуть – Багато інших програм не захочуть туди встановлюватися з міркувань безпеки. На картах пам’яті можна хіба що зберігати музику – для цього вони годяться найкраще. А для додатків і фото потрібно використовувати внутрішню пам’ять, і її має бути мінімум 32 гігабайти, а краще 64.
  4. Акумулятор ємністю менше 3000 мАг. Зараз навіть в дешеві апарати ставлять батареї на 4000-5000 мАг і примудряються тримати невисокі ціни. Тому виробники, які комплектують свої пристрої дохлими акумуляторами, а ціни тримають на середньому рівні, повинні переглянути свою цінову політику. Або закупити партію потужніших батарей потужніший.
  5. Однооб’єктивна камера – це не вчорашній і навіть не позавчорашній день. Пробачити таке можна хіба що iPhone або Google Pixel, але більше ніде. У будь-якому смартфоні повинна бути надширококутна камера на додаток до основної. Макро теж не завадить, хоча обов’язковою назвати її не можна (та й зум теж).

Виникає резонне питання: що ж купити, якщо кишеню не тяготить велика сума грошей? Навіть в категорії до 3 тисяч гривень можна знайти кілька дуже гідних моделей: Realme C3 , Huawei Y6p , Redmi 8 , ZTE Blade V10 , Oppo A5s . Всі вони (і не тільки вони) мають необхідний мінімум функцій (або навіть більше мінімуму) для комфортної роботи, а їх покупка не вдарить по гаманцю.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Чому слід вимикати геолокацію на вашому смартфоні

В минуле

Lifecell запустив новий тариф за 1 гривню в день

В майбутнє

Також буде цікаво