В Україні стане менше мобільних операторів 4G

Зараз на головній

Поки оператори “Великої трійки” посилено працюють над розгортанням мереж 4G навіть у найвіддаленіших куточках нашої країни, маленькі оператори продовжують залишати ринок. Мобільних операторів стає дедалі менше: зараз опинилася під загрозою доля “Інтертелекому”, з яким проблеми виникали вже досить давно, ще на початку року.


Проблеми в “Інтертелеком”: що буде з оператором?

П’ятого серпня оператор повідомив, що буде обмежувати послуги в різних областях нашої країни. Якщо бути точним, то з першого вересня “Інтертелеком” припиняє роботу у дев’яти областях нашої країни. Це Волинь, Львівщина, Тернопільщина, Ровенщина, Донеччина, Луганщина, Івано-Франківщина, Закарпаття та Буковина. Пов’язано це, як вважається, з відмовою від використання частини радіохвиль. Компанія взяла на себе такі обов’язки в рамках договору про рефармінг частот в діапазоні від восьмисот до дев’ятисот мегагерц, який вона підписала із іншими операторами.

“Інтертелеком” ніколи не писав прямим текстом, що припиняє роботу на цих частотах і відмовляється від планів побудови власної мережі четвертого покоління (4G) у вищезгаданих частотах. Проте це досить чітко видно у прес-релізі, який оприлюднив оператор. Там його представники скаржаться на спад в економіці, викликаний епідемією коронавіруса COVID-19, і говорять про зміну стратегії розвитку. Доречі, про цю зміну теж говорили вже давно. Наразі у планах, про які повідомив оператор, фігурує три ключові пункти:

  • Скорочення радіочастотного спектру, яким користується компанія: від частини хвиль доведеться відмовитись.
  • Оптимізація радіо, а також транспортної мережі в деяких регіонах.
  • Впровадження інноваційних IT-сервісів та їхній подальший розвиток.

Компанія очікує, що ця стратегія дозволить покращити якість послуг і сервісу в тих регіонах, де у “Інтертелеком” ще залишилися абоненти, за рахунок відмови від малоперспективних напрямків розвитку. Проте, як говорять есперти, незрозуміло, як конкретно буде оператор рятувати становище, в якому опинився. Згідно їхніх прогнозів, “Інтертелеком” може незабаром припинити своє функціонування. Можливо, його буде поглинуто іншим оператором, кимось із “великої трійки”.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,783Фанитак
503Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей