Статті

7 ознак інтернет-магазину, в якому небезпечно робити покупки

Обговорення

Поки весь світ знаходиться на самоізоляції і підраховує збитки, інтернет-торгівля з кожним днем ​​тільки росте. На жаль, разом з цим зростає і інтернет-шахрайство. Щоб не нарватися на обман, не втратити свої гроші, досить бути уважним і не піддаватися емоціям. Адже підроблений інтернет-магазин легко вичислити.


Занадто низька ціна

Не може гаджет, який вийшов пару тижнів назад, продаватися зі знижкою 50-70 відсотків. Таке буває тільки в розповідях знайомого, племіннику якого несподівано пощастило. У реальному світі знижки на актуальні товари практично ніколи не перевищують 10-20 відсотків, адже ніхто не буде торгувати собі в збиток.

Найчастіше, щоб часу на роздуми не було, шахраї повідомляють, що акція обмежена кількома годинами, або триватиме не більше доби.

Зробивши покупку у таких продавців, можна в гіршому випадку зовсім попрощатися зі своїми грошима, а в кращому – стати володарем самого дешевого китайського смартфона замість очікуваного новенького iPhone.

Вимога передоплати

Якщо невеликий і нікому не відомий магазин вимагає стовідсоткову передоплату, це привід ще раз перевірити його репутацію. Обов’язково зверніть увагу, яким чином продавець вимагає перерахувати гроші.

Від варіантів оплати з використанням тільки анонімних платіжних систем або електронних грошей краще відразу відмовитися. У 99 випадках зі 100 це обман. Також вас повинен насторожити банківський переказ на карту, видану приватній особі.

Переказ на карту

Будьте обережні з переказами на приватні картки

Мало способів доставки

Якщо продавець повідомляє, що доставка товару здійснюється тільки поштою, то це говорить про ненадійність інтернет-магазину.

Серйозні компанії завжди пропонують клієнтам альтернативу: кур’єрська доставка, самовивіз або пошта.

Немає контактних даних продавця

Перевірте, щоб на сайті були вказані контактні дані юридичної особи або ФОП, юридична адреса, номер телефону та адреса електронної пошти. Добропорядний продавець цю інформацію приховувати не буде.

При цьому фактична адреса не повиненна виявитися звичайною квартирою десь в Чернігові, а адреса електронної пошти не повинна бути зареєстрована на безкоштовному поштовому сервісі.

Незайвим буде зателефонувати за номером для зворотного зв’язку, і уточнити всі ваші запитання.

Помилки в оформленні та описі товарів

Більшість підроблених інтернет-магазинів існує недовго. Зайшовши на подібні сайти, вам відразу кинуться в очі рекламні блоки з неприродними і пекучими кольорами, які можуть заважати сприймати необхідну інформацію, і частково закривати опис товарів. Останнього, до речі, може навіть і не бути.

Саме крикучий і недопрацьований дизайн повинен змусити вас відразу закрити цю сторінку. Зверніть також увагу на грубі орфографічні помилки, тому що жодна поважаюча себе компанія подібного допустити не може.

Замовні відгуки

Якщо ви знайшли величезну кількість однотипних відгуків, то краще зробити покупку в іншому місці.

відгуки

Виключно позитивним відгуками довіряти теж не варто. Якщо всі вони хвалебні, з великою кількістю смайликів і знаків оклику, до того ж, написані нещодавно, або датовані одним числом, то можна з упевненістю сказати, що вони несправжні.

Підозрілий адресний рядок

Коли ви вивчаєте різні розділи інтернет-магазину і переходите зі сторінки на сторінку, придивіться до адресного рядку. Якщо він не змінюється, то без роздумів і будь-якого жалю покидайте цей сайт.

Найімовірніше, він розміщений на безкоштовному або дуже дешевому хостингу. Ніхто не буде продавати якісний товар за допомогою такого сайту.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Кінець TikTok: популярний додаток офіційно заборонено

В минуле

До 5G будуть підключені навіть дерева

В майбутнє

Також буде цікаво