Vodafone і Київстар вирішили об’єднатися

Зараз на головній

Дев’ятого липня два найбільші оператори «великої трійки» – Київстар і Vodafone – заявили, що вирішили об’єднати свої зусилля для проведення мереж четвертого покоління 4G на низьких радіочастотах в районі 900 МГц. Про це вони повідомили в спільному меморандумі. Нагадаємо, що це стало можливим завдяки недавнім змінам до законодавства нашої країни. Ця співпраця дозволить операторам не тільки швидше покрити всю територію нашої країни, але і витратити на це набагато менше грошей.


Чи будуть оператори обмінюватися частотами?

Завдяки змінам в законодавстві, шерінг, або обмін частотами, в нашій країні дозволений в трьох видах. По-перше, це пасивний шерінг, наприклад, можливість спільно використовувати майданчики і щогли, щоб встановити власне обладнання. Він був дозволений завжди і практикувався давно. По-друге, це активний шерінг, тобто спільне використання інфраструктури зв’язку, він дозволений недавно. І, нарешті, шерінг радіочастот, тобто використання спільно одного і того ж спектру.

Як повідомляють у самого оператора, компанія зверталася до всіх своїх конкурентів по “великій трійці” з метою підписати меморандум про спільне використання інфраструктури – як тільки був підписаний відповідний закон, який це дозволяє. Однак за три раунди переговорів досягти взаєморозуміння вдалося тільки з Vodafone. Прес-служба додає, що оператор відкритий для співпраці і з іншими компаніями.

Що стосується Lifecell, то третій оператор «великої трійки» поки що зайняв вичікувальну позицію. З одного боку, у нього повідомляють, що проти шерінга частот нічого не мають. З іншого, ставлять під сумнів доцільність підписання меморандуму в тому вигляді, в якому його запропонував «Київстар». Оператор вважає, що умови, запропоновані найбільшим конкурентом, не дозволять отримати доступні послуги жителям невеликих населених пунктів, при тому, що це – одна з головних цілей меморандуму.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,084Фанитак
496Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Колектори назвали тип боржників, з якими вони бояться працювати

Представник колекторської компанії, який захотів залишитися анонімним, заявив, що існує вид боржників, з якими бояться працювати навіть досвідчені «вибивателі...

Більше схожих статей