Статті

Як повністю захистити свою кредитну карту від шахраїв

У наш час масштабної інформатизації шахрайство в сфері безготівкових розрахунків стало одним з найпоширеніших видів злочинності. На щастя, шахраї не всесильні. Арсенал їх методів обмежений, і ви можете захистити від них свою кредитку, просто знаючи основні прийоми і як їх уникнути. Ось вони:


Перший прийом шахраїв – це фішинг, тобто перехід за підробленими посиланнями, які імітують банк, яким ви користуєтеся. Захиститися від цього просто. Заходьте в банківський клієнт тільки за прямим посиланням, збереженим в браузері. Більше не заходьте ніяким іншим чином. Пам’ятайте також, що банки ніколи не надсилають клієнтам повідомлення з посиланнями, за якими необхідно перейти. Хоча б тому, що з урахуванням багатомільйонної клієнтської бази того ж «Привату», «Ощаду» або «Монобанка» це абсолютно невиправдана трата часу і коштів.

Другий метод – різні вхідні дзвінки та повідомлення з банку. Ніколи не відповідайте на них, якщо самі не набирали банк або не повідомляли в офіційний месенджер. Не повідомляйте ніякої інформації, особливо пін-кодів або паролів, що приходять по СМС. Шахраї будуть вас залякувати, розповідати, що ваша карта нібито заблокована, що з неї прямо зараз крадуть гроші, що ви підозрюєтеся в якихось фінансових махінаціях. Не вірте. Якщо сильно переживаєте, покладіть трубку і передзвоніть в службу підтримки клієнтів вашого банку. Ні в якому разі не по тому номеру, який вам дзвонив! Вручну наберіть офіційний номер служби підтримки, цифра за цифрою.

Третій спосіб – зараження комп’ютера з вашими паролями вірусом. Не зберігайте паролі на робочому столі. У смартфоні – теж не варто. Користуйтеся клієнтом для робочого столу якомога менше. У такому випадку, якщо в ваш обліковий запис спробують увійти з десктопа, повинні спрацювати алгоритми захисту від незвичайної активності, і від вас вимагатимуть двофакторної аутентифікації.

Нарешті, четвертий спосіб – це як би «добровільний» переказ. Наприклад, коли просять хабар за звільнення когось із в’язниці. Пам’ятайте, навіть дуже корумповані представники силових органів рідко просять дати їм «на лапу» настільки прямо і в телефонній розмові. Лякають проблемами з родичами – покладіть трубку, передзвоніть родичам самостійно. Включайте голову, і не ведіться на спроби шахраїв вас залякати!

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

ПриватБанк запустил крайне нужную для украинцев услугу

В минуле

Как полностью защитить свою кредитную карту от мошенников

В майбутнє

Також буде цікаво