Vodafone

Немає зв’язку: Vodafone перестав працювати по всій Україні

Здається, операторів «великої трійки» вразила якась морова пошесть. Нещодавно відбулася проблема з «Київстаром» – у безлічі абонентів не працювали мобільний інтернет і голосовий зв’язок, а сайт оператора лежав. Зараз неприємності виникли вже у абонентів іншого великого оператора – Vodafone, який теж перестав працювати по всій Україні 29 травня. Що сталося і в чому причина? Давайте спробуємо розібратися разом. Також нам буде цікава ваша думка: можливо, ви стикалися особисто з якимись дрібними або, не дай бог, великими неполадками в роботі мобільної мережі? Що ви думаєте з цього приводу, і у кого з операторів мобільний зв’язок найбільш надійний?


Масові неполадки в роботі мереж

Люди почали масово скаржитися на проблеми з голосовим зв’язком вранці, 29 травня. Зв’язок не працював, здійснювати нормальні дзвінки не вдавалося. Оператор повідомив, що сталася непередбачена технічна аварія – повідомлення про це з’явилося на офіційній сторінці Vodafone в Facebook. Проте, як запевняли абонентів в тому ж повідомленні, де було сказано про неполадки, інтернет працює нормально, і можна користуватися месенджерами, щоб зв’язатися з потрібними вам людьми. Користувачі, навпаки, скаржилися і на проблеми з інтернетом. Повідомлення про неполадки приходили з усієї території нашої країни, включаючи Київ, Чернігів, Харків, Запоріжжя. В цілому впоратися з проблемою вдалося протягом декількох годин, однак точна причина технічного збою поки що невідома.

Як ми вже сказали, аналогічна проблема зовсім недавно виникла у оператора «Київстар». Можливо, справа пов’язана з сильним навантаженням на мережі під час карантину, викликаного епідемією китайського коронавіруса COVID-19. Протягом майже двох місяців мережі працювали буквально на знос, і до того ж не припинялися роботи з проведення високошвидкісного інтернету в найвіддаленіші регіони нашої держави. До того ж, як повідомлялося раніше, оператори перейшли в «турбо-режим» на вимогу Зеленського: президент вимагав від них проводити інтернет якнайшвидше. Це також створює значні навантаження на мережу. Що ж, можливо, деяким такі тимчасові незручності здадуться гідної платою за можливість користуватися високошвидкісними мережами навіть в найвіддаленіших регіонах.

Back to top button