Новини

Одна з улюблених страв українців може викликати онко

Травень – час пікніків, а який пікнік без смачного шашлику, який так полюбляють українці, однак свіже м’ясо на вогні зовсім не таке безпечне як здажться. У процесі приготування м’яса на відкритому вогні в ньому утворюється низка канцерогенних речовин. За словами лікаря-онколога і проктолога Олени Смірнової, саме тому медики вважають шашлик шкідливим блюдом, а найнебезпечнішою речовиною, що міститься в такому блюді, є бензапірен. Він утворюється, коли з м’яса на вугілля капає сік, а потім піднімається з димом і осідає на поверхні шашлику.


[blockquote footer=”Інформаційна довідка”]Бензопірен – речовина першого класу небезпеки, зміни, які він викликає, незворотні, це сильний канцероген і мутаген. Тобто він може викликати онкологічні захворювання і генетичні проблеми у майбутніх дітей. Особливо важливий той факт, що бензопірен при потраплянні в організм з нього не виводиться, а накопичується.[/blockquote]

При цьому Смирнова зазначила, що деякі види маринаду знижують кількість виділених канцерогенів. Краще віддавати перевагу тим рецептами, в яких присутні вино, пиво або чай. Також медик нагадала, що баранина і свинина є важкими для травлення продуктами. З цієї причини їх вживання протипоказано людям, у яких є захворювання шлунково-кишкового тракту.

Взагалі, краще замінити червоне м’ясо на рибу або птицю. При суміщенні шашлику з алкоголем людина завдає подвійного удару по підшлунковій залозі і печінці. Якщо ж ви неодмінно хочете супроводити це блюдо чимось спиртним, то Смирнова рекомендує замість пива вибрати невелику кількість червоного сухого вина. Також до м’яса слід додати свіжу зелень і овочі для поліпшення травлення.

Крім того, Смирнова рекомендує знизити шкідливий вплив шашлику, відмовившись від готового вугілля. Замість нього краще використовувати прогоріли дрова. Також краще відмовитися від бензину і різних засобів для розпалювання. Саме м’ясо потрібно намагатися запікати, а не смажити. Пригорівшу шкірку слід зрізати, так як в ній найбільше канцерогенів.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button