Softnews

Наскільки небезпечно ставити собі діагноз через Google

Обговорення
Google

Незважаючи на те, що медики неодноразово попереджали про небезпеку самолікування. Однак величезна кількість користувачів продовжує самостійно ставити собі діагнози, використовуючи для цього Google. Дослідники вирішили перевірити, чи можна довіряти такому методу.


Фахівці з США з’ясували, що лише третина діагнозів, поставлених за допомогою інформації з пошукових систем і додатків, виявляються точними. Про це свідчить аналіз даних, отриманих від користувачів десятків десктопних і мобільних систем.

Виявилося, що онлайн-сервіси можуть видавати точний діагноз тільки в 36% випадків. У той же час, рекомендації про те, до якого з фахівців слід звернутися при виявленні певних симптомів, виявилися досить точними. У подібних ситуаціях штучний інтелект видає вірний результат в 49% випадків. Автори дослідження відзначають, що в світі кожну хвилину фіксується близько 70 тис. пошукових запитів, що описують стан здоров’я і симптоми захворювань. При цьому результати такого пошуку інформації скоріше не допоможуть, а введуть в оману, подарувавши відчуття помилкової безпеки. При цьому стан здоров’я людини може вимагати кваліфікованої медичної допомоги.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Samsung Galaxy S20 сильно впав в ціні в Україні

В минуле

Одна з улюблених страв українців може викликати онко

В майбутнє

Також буде цікаво