Інші оператори

В Україні з’явиться новий мобільний 4G оператор

Олексій Хахлюк, заступник генерального директора компанії «Інтертелеком», заявив, що його компанія знайшла гроші, необхідні для того, щоб отримати ліцензію на розгортання 4G-мереж по всій території України. Новий мобільний оператор з мережами четвертого покоління з’явиться в нашій країні вже до червня.


У чому була причина затримок?

Зауважимо, що здатність «Інтертелекому» розгорнути по всій території нашої країни мережі 4G неодноразово ставилася під сумнів. Компанія не змогла виплатити Національної комісії з регулювання зв’язку необхідне мито, про що ми неодноразово писали в своїх попередніх статтях. Причини цього називалися різні, в першу чергу – те, що через пандемію в нашу країну не змогли приїхати інвестори мобільного оператора. На даний момент «Інтертелеком» ще користуються технологією CDMA, яка давно застаріла. Дія ліцензій у діапазоні 900 Мгц, виданих усім провідним операторам «Великої трійки», починається з 1 липня поточного року. До цього часу оператор збирається виплатити всю необхідну суму.

Відзначено також, що від ряду CDMA-каналів, а саме 9,10,11,14,15, компанія відмовилася у відповідності з рішенням комісії, яке вступає в чинності 28 травня 2020 року. Це робиться, очевидно, для того, щоб звільнити операційний простір для розгортання необхідних мереж іншим мобільним операторам, а саме – «великої трійки». Також спікери «Інтертелекому» поскаржилися на те, що питання вивільнення частот в діапазоні 791-801 МГц до сих пір не вирішено. Їх використовує телебачення DVB-T2, а також спецкористувачі, що унеможливлює нормальне використання «Інтертелекомом» даних частот.

Процес рефармінгу – переведення частот оператора – розгортається відповідно до планів, і очікується, що його буде повністю завершено до 20 травня. Всі наступні етапи будуть здійснюватися відповідно до графіка. Подальших затримок не передбачається.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter



Новини по темі

Back to top button