lifecell

Lifecell поставив крапку в питанні стеження за українцями під час епідемії

У зв’язку з епідемією коронавіруса і введенням режиму самоізоляції багато людей в нашій країні почали висловлювати побоювання, що за ними стежитимуть. Прихильники теорій змови часом йдуть ще далі, і лякають людей прийдешнім цифровим ГУЛАГ-ом. Щоб заспокоїти людей, СЕО мобільного оператора компанії lifecell Ісмет Язиджі дав інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» інтерв’ю. У ньому він поставив крапку в питанні стеження за українцями. Він запевняє їх: електронний концтабір українцям абсолютно не загрожує. Україна – не Китайська Народна Республіка, що не Корея, які не Сінгапур і навіть не Росія. Вся справа в особливостях обслуговування абонентів у наших операторів мобільного зв’язку.


Тотальний контроль відміняється?

Як запевняє Ісмет Язиджі, оператор дійсно веде спостереження за номерами, власники яких поверталися з-за кордону, а також знаходились в місцях масових скупчень людей. Схожу ініціативу запустив свого часу і інший оператор – Київстар. Проте, не все так страшно, як здається. Справа в тому, що в нашій країні, на відміну від того ж Китаю або Російської Федерації, переважна більшість користувачів послуг мобільного зв’язку є анонімними. Ніхто не вимагає паспорта при оформленні тарифних планів передоплати. А значить, не існує практично ніякої можливості безпосередньо стежити за переміщеннями людей, навіть якщо вони знаходяться «в поле зору» величезної кількості вишок зв’язку – тобто не в сільській місцевості і тим більше не в голому степу.

 

Lifecell

Вся інформація про переміщення громадян і про ступінь дотримання режиму самоізоляції, запевняють фахівці – всього лише статистичні дані. У них немає імен, тільки номери телефонів. Співвіднесення цих даних є у поліції, але далеко не на всіх громадян, а тільки на тих, хто коли-небудь фігурував в будь-яких кримінальних справах в якості підозрюваних. Таких порівняно небагато в порівнянні з усіма іншими. Так що за спробами посилити контроль за переміщеннями людей і стежити за режимом самоізоляції ніяких спроб встановлення тотального контролю немає і не передбачається.

Читайте GSMinfo в Google NewsНаші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button