Softnews

В Україні запустять додаток, який змусить вас сидіти в карантині

Обговорення

Нещодавно Міністерство цифровий трансформації України анонсувало вихід додатка, який контролюватиме дотримання карантинних норм громадянами нашої країни. Також воно може інформувати українців про можливий контакт з хворими на коронавірус або ж з тими, хто може бути розповсюджувачем смертельно небезпечного захворювання.


Тотальний контроль або вимушений захід?

Як повідомляють представники державної влади, мова йде про добровільне контролі для людей, які знаходяться на карантині. Для тих, у кого підтвердили коронавірусну інфекцію, контроль буде вже обов’язковим. Ідея проста: в випадкові періоди часу додаток буде відправляти дані про геолокацію людей, а також фотографії їх розташування. Також надалі буде додано облік будь-яких контактів з людьми, які могли бути заражені коронавірусів. У всіх громадських місцях, включаючи таксі, супермаркети, кафе, буде розгорнута мережа QR-кодів.

Постійний контроль через смартфони – не українське ноу-хау. Так, сусідня Польща вже зобов’язує людей, які перебувають на карантині, періодично робити Селфі через спеціально розроблене додаток. У Гонконзі громадяни носять спеціальні браслети, які відстежують їх переміщення. Схожі правила ввів та Ізраїль. Очікується введення таких суворих заходів і в інших країнах, уражених епідемією китайського коронавіруса COVID-19. Хочеться вірити, що це дійсно дозволить зупинити поширення захворювання – укупі з дуже жорсткими покараннями за порушення карантинних заходів.

Проте, правозахисники вже вказують на те, що подібні драконівські заходи можуть насправді бути зайвими. Зауважимо, що в ряді країн, успішно стримують поширення нового смертельного вірусу, обійшлися без тотального контролю за громадянами. Цілком достатньо виявилося закрити всі місця масового скупчення людей і ввести комендантську годину. Можливо, звичайно, що всі заходи дійсно виявляться добровільними.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Приват поменял правила работы своих банкоматов

В минуле

В Украине запустят приложение, которое заставит вас сидеть в карантине

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.