Бізнес та акції

Приватбанк почав масово блокувати банківські карти

Обговорення
Приватбанк

У нашій країні наростає епідемія. Ми зараз не маємо на увазі коронавірус, про який і так останнім часом балакають із кожної праски. Ні, це інша епідемія, яка називається також «актуалізацією даних». І головний розповсюджувач даної пошесті – ніхто інший, як «ПриватБанк», найбільший банк у нашій країні. Для чого йому блокувати навіть не просто карти, а рахунки мільйонів українців? Це комерційне самогубство? Або ж все не так страшно, як здається? Що ж, давайте розбиратися разом, яка муха вкусила правління ПриватБанку і всіх, хто відповідає за розробку політики фінансової організації.


Актуалізація даних: що відбувається і чого чекати?

Ще коли ПриватБанк було націоналізовано, багато людей висловлювали свої побоювання. Проте, нічого страшного не сталося, і користувачі порядком заспокоїлися, поки не отримали «святковий подарунок» на початку поточного року. Фізичні особи-підприємці отримали «під ялиночку» повідомлення: якщо вони не дозволять додатком Приват24 використовувати свій телефон для геокешингу, все їхні рахунки будуть заблоковані.

Дозволимо собі трохи порозумітися. ФОП-ам не звикати до щорічної процедури актуалізації даних. Зазвичай вимагають паспорт і ідентифікаційний номер, а також ряд інших документів на вимогу. Але перетворювати Приват24 в шпигунський додаток, яке буде в режимі реального часу відправляти незрозуміло кому інформацію про ваше місцезнаходження – це вже занадто. Про все це ми писали в наших статтях за січень 2020 року, при бажанні ви можете їх відшукати і прочитати більш детальний огляд, а також думки експертів.

[adsforwp id=”10622″]

Як виявилося, добрий – початок. Нещодавно почали з’являтися повідомлення і від простих користувачів ПриватБанку, навіть не підприємців. Їм приходять повідомлення з вимогою надати банку ідентифікаційний код і паспортні дані. Для чого «актуалізовувати» ІПН, який ви в будь-якому випадку надавали, коли відкривали рахунок? Адже код присвоюється на все життя і не змінюється – якщо ви його втрачаєте, вам просто видають новий папірець, але ідентифікаційний код на ньому той же самий.

Так чи інакше, в іншому випадку ПриватБанк загрожує в п’ятиденний термін заблокувати ваш депозит. Скільки таких людей в нашій країні, і скільком вже прийшли подібні дивні повідомлення – поки не ясно. Приходили вони вам? Обов’язково поділіться в коментарях. Ми будемо стежити за розвитком

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Vodafone поповнює рахунок клієнтів на 100 гривень через коронавірус

В минуле

Vodafone пополняет счет клиентов на 100 гривен из-за коронавируса

В майбутнє

Також буде цікаво