Бізнес та акції

Абоненти зможуть вимагати гроші від Київстар, Vodafone і lifecell

Кілька днів тому, п’ятого лютого, група депутатів з фракцій «Слуга народу» і «Опозиційна платформа – за життя» зареєструвала законопроект, який збільшує штрафи за порушення прав абонентів, а також передбачає позасудове вирішення суперечок, що виникають між абонентами та операторами мобільного зв’язку. Спрямований цей законопроект в першу чергу на поліпшення якості надання послуг мобільного зв’язку в нашій країні.


Основні зміни в законодавстві про мобільних операторів

У разі, якщо законопроект буде прийнято, штраф за розсилку спаму становитиме від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в даний час – 1700-3400 гривень. За кожен доведений факт порушення прав абонентів штраф складе від однієї до п’яти тисяч НДМГ (17 000 – 85 000 грн). Сьогодні розмір такого штрафу – від п’ятдесяти до ста НДМГ, тобто сума, яку можна отримати з оператора, зросте більше ніж в двадцять разів.

Всі суперечки між оператором та абонентами будуть вирішуватися через НКРЗІ – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Вона ж буде займатися суперечками між операторами. Всі права і обов’язки сторін будуть визначатися виключно цим законом: ніякі додаткові підзаконні акти не можуть бути прийняті.

Мобільні телефони

Є також і інші цікаві нововведення, а саме:

  • Держава визначить, на яких територіях нашої країни зараз немає доступу до мобільного інтернету, навіть 2G – в тому числі тому, що послуги там надавати невигідно. Інфраструктура тут буде розвиватися за рахунок держави.
  • Встановлюється технологічна нейтральність і єдиний розрахунок для всіх мобільних операторів в нашій країні.
  • Операторам дозволяється спільний доступ до мереж.

Чи буде прийнято цей законопроект, покаже час. Але його прийняття відкриває для простих українців цілий ряд можливостей. По-перше, це очевидне поліпшення якості мобільних послуг. По-друге, скорочення кількості спаму і більш акуратна цінова політика компаній. Нарешті, по-третє, нарешті з’явиться доступ в нормальний мобільний інтернет в глухих селах Волині, Закарпаття та інших традиційно проблемних регіонів нашої країни. Проте, існують і певні ризики: наприклад, не зовсім зрозуміло, скільки грошей з бюджету піде на розвиток інфраструктури і як вони повинні окупитися.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button