Новини

Вперше в історії України: в НБУ розповіли чого чекати від курсу долара

Війна продовжується, а значить економічна ситуація в країні лише погіршується. Впливає це звісно ж й на курс долара. Вчора, 10 липня він досяг свого історичного максимуму. НБУ зафіксував вартість долара на рівні 40,7662 грн за одиницю, а євро коштує 44,0846 гривні за одиницю, що теж є історичним максимумом. Експерти роблять різні прогнози стосовно того, чи зростатиме курс валют й надалі. Кажуть, що на валютний ринок впливає дуже багато чинників, а зокрема й ситуація на фронті, яка змінюється майже щодня.

До кінця тижня курс може ще зрости

Аналітик Олексій Козирєв прогнозує, що до кінця цього тижня, а саме до 14 липня долар варіюватиметься в межах 40,10 до 41,20 грн/за долар.

НБУ змушений і далі щодня виходити на торги з інтервенціями з продажу долара. Своїми цінниками таких вливань долара він практично керує офіційним і міжбанківським курсом”, – зазначив аналітик.

Щодо курсу євро, то на думку Козирєва він залежатиме від двох чинників: курсу долара до євро на міжнародному ринку, та курсу долара до гривні на українському ринку.

Мій прогноз щодо пари євро/долар на 8-14 липня 2024 року буде в межах коридору від 1,073 до 1,09 долара за євро. Таким чином, якщо в цей період на торгах котирування долара будуть у межах коридору 40,40 – 40,80 гривень, то через перерахунок пар євро/долар і долар/гривня, курс безготівкового євро на міжбанку перебуватиме в межах коридору від 43,34 до 44,47 гривні“, – підсумував аналітик.

Чи варто купувати валюту?

Подорожчання долара завжди провокує паніку серед людей і підвищений попит на валюту. Також є й така категорія громадян, які мають намір купити долар дешевше і через кілька місяців заробити на його подорожчанні. Однак, експерти не рекомендують цього робити.

Тих, хто сподівається на помітне подорожчання долара вже за кілька місяців і купує заради цього готівкову валюту, маю розчарувати: такого не буде. Зростання курсу долара в межах гривні до кінця року прибутку не дасть. Кошти в гривні на депозитах у банках зараз — найпростіший і найнадійніший спосіб не лише гарантовано зберегти заощадження від знецінення, а й дещо заробити на відсотках, що перекривають інфляцію“, – пояснює Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button