Новини

В Укренерго розповіли, як аномальна спека вплине на відключення світла

В Україні продовжують щоденно вимикати світло абсолютно у всіх регіонах. Через масовані обстріли, які регулярно повторюються, поки навіть мови немає про те, щоб надавати населенню більше електроенергії. До того ж у липні в Україні прогнозують аномальну спеку. Вона вже розпочалася й у багатьох регіонах стовпчики термометрів піднялися вище 30 градусів. В Укренерго заявили, що на жаль погода не на боці українців, адже через спеку вимикати світло будуть ще частіше. Все через те, що люди користуватимуться кондиціонерами, які споживають надто багато електроенергії.

Світла може не бути по 12 і більше годин на добу

Наразі діють так звані черги. Перша та друга черга означає, що світла не буде 4 й відповідно 8 годин на добу. Третя та четверта черга означають, що світло вимикатимуть по 12 і більше ніж 12 годин на добу. Наразі у більшості областей застосовують першу та другу чергу, однак вже наприкінці цього тижня можуть перейти до третьої та четвертої.

електроенергія

“Зранку і до 14:00 можуть застосовувати дві черги графіків погодинних відключень. Далі з посиленням спеки, планується застосовувати три-чотири черги”, – йдеться в повідомленні від прес-служби Укренерго.

Дефіцит електроенергії — шалений

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначає, що за останні 4 місяці в Україні зруйновано 9 гігаватів генерації. А якщо брати до уваги період від початку війни то це 70% генерації.

“Також наразі в ремонтній компанії перебувають три атомні блоки. Атомна генерація генерує тільки близько 50% від своїх можливостей через об’єктивні обставини. А з 22 березня по 8 травня Росія розбила майже всі великі ТЕС масованими ракетно-дроновими атаками”, – наголошує Омельченко.

Тож найближчим часом сподіватися на покращення ситуації не варто. Щодо осені та зими — поки ніхто точних висновків робити не наважується.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button