Новини

Експерти назвали низку продуктів, що скорочують тривалість життя: вони є в раціоні кожного українця

Щоб бути здоровим, гарно виглядати і почуватися потрібно вести відповідний спосіб життя й слідкувати за власним раціоном. Звісно, не у кожного є можливість харчуватися виключно органічними та корисними продуктами, однак є перелік таких, вживання яких варто звести до мінімуму. Вчені довели, що їх споживання призводить до скорочення тривалості життя навіть до 10%.

Мова про ультраперероблені продукти

Дослідження проводили американські вчені й у ньому брали участь понад 500 тисяч осіб протягом майже тридцяти років. Й ось, результатами цього дослідження поділилися на американському телеканалі CNN.

Це ще одне велике когортне дослідження, що підтверджує зв’язок між споживанням ультраперероблених продуктів і смертністю від усіх причин, особливо від серцево-судинних захворювань та діабету другого типу”, – зазначив Карлос Монтейро, заслужений професор харчування та громадської охорони здоров’я бразильського Університету Сан-Паулу.

Ультраперероблені продукти — це ті, до складу яких входить багато консервантів, тобто вони мають тривалий термін зберігання. Також це продукти зі штучними барвниками, емульгаторами, з різноманітними приправами, які підсилюють смак та запах їжі.

Якщо говорити конкретно про певну продукцію, то до переліку найбільш шкідливого внесено:

  1. Безалкогольні газовані напої, наприклад, кока кола. Причому за даними дослідження дієтичні напої, такі як кола без цукру ще шкідливіші ніж звичайні з цукром.
  2. Хліб. Хлібобулочні вироби теж входять в перелік ультраперероблених і їх не варто споживати надто багато. Вчені виявили, що люди, які їдять багато хліба схильні до серцево-судинних захворювань та діабету.
  3. Ультраперероблене м’ясо, а саме сосиски, сардельки, ковбаса, а особливо якщо в їх складі багато незрозумілих елементів.

«Дані нового дослідження свідчать про те, що перероблене м’ясо може бути одним із найшкідливіших для здоров’я продуктів, але люди не хочуть розглядати шинку чи курячі нагетси як UPF (ультраперероблену їжу)», — констатувала Розі Грін, професор екології, харчування та здоров’я Лондонська школа гігієни та тропічної медицини.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button