Новини

Українцям компенсують підвищення тарифів на світло: як отримати гроші?

В Україні з 1 червня зріс тариф на електроенергію. У зв’язку з цим, той розмір субсидій, який отримують українці вже не актуальний. У Пенсійному Фонді України заявили, що її розмір перерахують й люди обов’язково отримають компенсацію за різницю між новим і старим тарифом.

Також нагадуємо, що субсидія надається, якщо родина сплачує за комунальні послуги більше, ніж визначений для неї обов’язковий платіж. Розміри ж обов’язкового платежу лишаються незмінними. Тобто фактично ви оплачуватимете стільки ж, скільки платили до збільшення тарифів. Різницю компенсує держава“, – зазначають у Мінсоці.

Громадяни й далі можуть подавати заявки на оформлення субсидії

Наразі в Україні приблизно 1,8 мільйона домогосподарств отримують житлову субсидію. Їх кількість ймовірно зросте після підвищення тарифів на електроенергію. Людям нагадують, що немає якогось визначеного місяця року, чи періоду коли приймають заявки. Подавати їх можна у будь-який момент, коли ви бачите, що ваша родина підходить під критерії отримання субсидії.

Звертаємо увагу, що для того, щоб платіжки за комунальні послуги не стали непосильним фінансовим тягарем, як і раніше, можна звернутися по оформлення житлової субсидії або пільги. Програма продовжує діяти”, – зазначають у міністерстві.

Під час розрахунку субсидії враховують доходи усіх членів домогосподарства, які фактично в ньому проживають. Якщо ж хтось із членів родини перебуває понад 60 днів закордоном, то потрібно підтвердити це й дохід цієї особи не враховуватимуть. Також на процес схвалення субсидії впливає наявність бодай у одного з членів домогосподарства додаткової нерухомості, автомобілів, дорогих покупок протягом року тощо.

Субсидію можуть як нарахувати, так і скасувати її виплату, якщо фінансовий стан родини змінюється. Наприклад, хтось влаштовується на високооплачувану роботу, виходить з декрету й не йде на роботу та не реєструється на біржі зайнятості тощо.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button