Hardnews

Доступ до інтернету під час відключень світла: тепер це можливо

Ставник Мінцифри розповів про технологію, яка може забезпечити українцям доступ до мережі навіть під час блекауту.

Ракетні атаки росіян на об’єкти енергетичної інфраструктури ускладнили життя багатьом українцям не лише через регулярні відключення світла, але й проблеми з доступом до інтернету. Перебої в роботі мережі ускладнюють робочі процеси, негативно впливаючи на компорт споживачів та економіку країни в цілому.

Та за словами представника Мінцифри, що очолює директорат розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до інтернету, Юрія Мацика, вихід вже знайдено. Незабаром всі українці зможуть вільно користуватись інтернетом навіть під час відключень світла.

Рятівна технологія

Як зазначив Юрій Мацик, деякі українські провайдери вже почали використовувати провідну технологію xPON (пасивні оптоволоконні мережі), завдяки якій можна вільно користуватися інтернетом навіть за відсутності електроенергії. За словами чиновника, ця технологія наразі вважається найкращою та може забезпечити безперебійний доступ до мережі навіть під час тривалого блекауту.

Технологією xPON зараз користуються вже близько 41% користувачів інтернет. Зокрема у березні поточного року, коли Харківська область потерпала від тривалих відключень світла, місцеві мешканці зберігали доступ до інтернету лише завдяки xPON. За даними чотирьох провайдерів, які використовували цю технологію, 99% їх клієнтів під час відключень мали доступ до мережі. Ба більше, мережа працювала за умов повного знеструмлення понад 3 доби. Тож українцям варто перевірити чи їхні провайдери використовують технологію xPON, щоб під час чергового блекауту не залишитися “відрізаними” від мережі.

Корисні гаджети під час відключень світла

Окрім вибору провайдера, що використовує технологію xPON, українцям також радять запастись деякими корисними гаджетами, які допоможуть їм підтримувати нормальну життєдіяльність під час відключень світла. Зокрема варто придбати потужний Power Bank та спеціальний шнур-перехідник, за допомогою якого можна буде приєднати до нього Wi-Fi роутер.

Також в пригоді стануть ліхтарі та світлодіодні лампи, під час відключень забезпечить можливість працювати та виконувати свої рутинні домашні обов’язки. При цьому для тривалих відключень або для забезпечення роботи бізнесу універсальним вибором стане бензиновий генератор. Такий генератор може забезпечити роботу кількох десятків потужних приладів і дозволить не припиняти роботу навіть під час тривалої відсутності електроенергії.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button