Наука

Названо три популярні продукти, шкідливі для здоров’я пенсіонерів

Підтримка здоров’я серця має вирішальне значення для загального благополуччя, і харчування відіграє ключову роль у досягненні цієї мети. Кардіологи та експерти в галузі охорони здоров’я підкреслюють, що певні продукти можуть підтримувати здоров’я серцево-судинної системи, в той час як інші можуть становити значний ризик. Особливо це стосується пенсіонерів та людей похилого віку.

Продукти, корисні для серця

Фрукти та овочі: Фрукти та овочі, насичені необхідними поживними речовинами, є життєво важливими для здоров’я серця. Вони містять антиоксиданти, вітаміни та мінерали, які допомагають захистити серце від хвороб. Клітковина, що міститься в цих продуктах, також допомагає знизити рівень холестерину і регулювати кров’яний тиск.

Риба: Багата на омега-3 жирні кислоти риба, така як лосось, скумбрія і сардини, чудово підходить для здоров’я серця. Омега-3 жирні кислоти допомагають знизити рівень тригліцеридів, зменшити запалення і поліпшити загальну роботу серцево-судинної системи.

Цільнозернові продукти: Включення в раціон цільних зерен, таких як овес, коричневий рис і продукти з цільної пшениці, може значно покращити здоров’я серця. Цільнозернові продукти містять багато клітковини, яка допомагає підтримувати нормальний кров’яний тиск і підтримує загальне здоров’я серцево-судинної системи.

Продукти, яких слід уникати для здоров’я серця

Хоча деякі продукти підтримують здоров’я серця, інші можуть поставити його під загрозу.

Кардіологи виділяють три основні винуватці:

Картопляні чіпси: У 2020 році понад 284 мільйони американців споживали картопляні чіпси – популярну, але нездорову закуску. Доктор Елізабет Клодас, відомий кардіолог, пояснює, що споживання близько 28 грамів чіпсів щодня протягом року може призвести до споживання приблизно ¾ склянки солі і збільшення ваги на 6,8 кг (15 фунтів). Високий вміст солі в чіпсах може призвести до гіпертонії, що є значним фактором ризику серцевих захворювань.

Перероблене м’ясо: Оброблене м’ясо, таке як салямі, хот-доги, бекон і в’ялена яловичина, містить багато калорій і трансжирів, які згубно впливають на здоров’я серця. Кардіолог-консультант доктор Ніл Шрінівасан радить не вживати салямі через його шкідливий вміст жирів. Оброблене м’ясо часто пов’язують з підвищенням рівня холестерину та ризиком серцево-судинних захворювань. Також слід уникати закусок, що містять перероблене м’ясо, таких як піца або рулети з ковбасою.

Солодкі напої: Газовані напої, такі як содова та енергетичні напої, містять багато цукру, кофеїну та порожніх калорій. Ці напої можуть призвести до розвитку діабету та метаболічних захворювань, які тісно пов’язані з серцево-судинними проблемами. Поєднання цукру та кофеїну в цих напоях може викликати прискорене серцебиття або аритмію, створюючи додаткові ризики для здоров’я серця.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button