Новини

Харчова сода, як добриво для грядок: дачники поділилися корисних лайфхаком

Травень — період грядок, їх активно росту та удобрення. Більшість власників городів удобрюють рослини магазинними добривами. Однак не кожен знає, що інколи замінити їх можна буквально підручними засобами. Наприклад, харчовою содою, яку всі звикли використовувати лише на кухні або в побуті. Щоправда, удобрення ґрунту содою провокує масу суперечливих розмов. Одні кажуть, що це дійсно корисно й потрібно. Інші впевнені, що це не добриво, а навпаки велика шкода рослинам. То де правда? Нумо розбиратися.

Для чого посипають ґрунт содою?

Деякі дачники використовують соду для боротьби з різними шкідниками. На думку прихильників соди є кілька причин, чому її варто використовувати. По-перше, вона чудово відлякує різноманітних шкідників, й насамперед мурах, які можуть нашкодити майбутньому врожаю. По-друге, сода робить ґрунт більш лужним та рихлим. Це, мовляв, покращує його склад. Ну і по-третє, сода здатна вбивати грибки, а вони теж частенько зустрічаються на багатьох рослинах.

грядки

Як правильно використовувати соду?

Якщо ви вирішили удобрювати землю цим продуктом, дотримуйтесь певних рекомендацій.

  1. В перший раз використовуйте дуже мало соди, щоб поспостерігати за реакцією рослин. Якщо все добре, через деякий час можна повторити процедуру, однак лише якщо ви бачите видимі на те причини (мурахи, ознаки грибка тощо).
  2. Не сипте багато соди, адже вона сильно змінює склад ґрунту роблячи його лужним. Це може не сподобатись деяким рослинам.
  3. Велика кількість соди може не лише вбити погані мікроорганізми та шкідників, а й корисні. Таким чином культури не матимуть чим живитися й не будуть добре рости.

Якщо маєте велике бажання спробувати соду в дії, однак боїтеся нашкодити врожаю, то спочатку проведіть такий собі тест на невеличкій ділянці землі й подивіться, як реагуватимуть ваші грядки на подібне добриво.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button