Новини

Як розпізнати аб’юзивні стосунки: психологи назвали п’ять ознак, що мають насторожувати

Сьогодні надзвичайно популярним став термін аб’юз. Аб’юзерами зазвичай чоловіки та жінки називають своїх партнерів, які їх чимось образили, чи як заведено сьогодні говорити — порушили особисті кордони. Але чи справді ваш партнер або партнерка аб’юзер? А може аб’юзите в стосунках саме ви? А можливо у вас навпаки цілком здорові та адекватні відносини й те, що вас засмучує це звичайні побутові речі, які можна вирішити шляхом відвертої розмови. Психологи назвали п’ять ознак справжнього аб’юзера. Проаналізувавши їх ви зможете точно зрозуміти, чи є ним ваш партнер або ж ви самі.

Маніпуляція та бажання все контролювати

Тотальний контроль над людиною неприпустимий незалежно від того ким ви один одному доводитесь. Постійні питання “Де ти?”, “З ким ти?”, “Коли ти будеш”, “На що саме ти витрачатимеш ці кошти?” і так далі — все це можна прирівняти до аб’юзу.

Безпідставні ревнощі

Якщо людина постійно ревнує, то виснажує цим не лише себе, а й партнера. Безпричинна ревність — це надзвичайно негативна емоція, яка руйнує стосунки, провокує скандали та постійно зіпсований настрій в обох партнерів. Це теж справжній аб’юз.

Емоції, які складно контролювати

Якщо людина часто поруч з вами “вибухає”, говорить, що ненавидить вас, а потім слізно вибачається — це неправильно. Це теж моральний аб’юз, адже такі емоційні гойдалки змушують партнера бути постійно у напрузі та насторожі очікуючи на черговий емоційний сплеск. Це не про довіру, не про розслабленість та комфорт у стосунках.

Приниження та моральні знущання

Насилля — це не лише фізичні побої. Інколи до насилля можна прирівняти й мовчання, яким людина наче карає іншу. Інколи ображаючись та не розмовляючи довший час з партнером ви морально його вбиваєте. Звісно ж у такій обстановці стосунки не можуть нормально розвиватися. Важливо вчасно проговорювати всі образи та не опускатися до принижень, чи гри в мовчанку.

Обмеження свободи

Й останній пункт — заборона на спілкування з певними людьми/друзями/знайомими, чи навіть родичами. Інколи партнери ставлять своїм коханим дуже багато заборон обмежуючи їх права і свободи й це також нездорово й називається аб’юзом.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button