Новини

Припиніть себе труїти: лікарі розповіли, чому потрібно відмовитися від кремів для шкіри влітку

В будь-якому магазині від супермаркету до спеціалізованого магазину в ТЦ повно косметичних засобів, які обіцяють ідеальну шкіру. Вони містять певні активні компоненти, а в складі можуть бути речовини, які не лише не допоможуть шкірі, але й нашкодять. Лікарі б’ють на сполох та закликають уважніше ставитися до вибору косметики, особливо влітку. 

Що може нашкодити вашій шкірі

В складі популярних кремів, навіть дорогих, є компоненти, які можуть завдати шкоди. Як мінімум, вони можуть викликати різні реакції — подразнення та запалення. В найгіршому випадку регулярне використання крему може призвести до порушення роботи ендокринної системи. Лікарі розповіли, яких речовин в складі крему варто остерігатися. 

  • Мінеральні олії. Це продукт нафтопереробки, який створює ілюзію зволоження шкіри. Але насправді вони порушують природній водно-жировий бар’єр шкіри. При тривалому використанні ускладнюється клітинне дихання, закупорюються пори та порушують обмінні процеси. Більш безпечний аналог — олія ші або ланолін.
  • Парабени. Ці консерванти подовжують терміни придатності косметики та запобігають розмноженню мікроб. Однак парабени здатні порушувати гормональний стан та викликати онкологію. Особливу небезпеку вони становлять для вагітних. 
  • Сульфати. Ці речовини прискорюють старіння та роблять шкіру одночасно жирною та сухою. Ці поверхнево-активні речовини додають в засоби для вмивання, щоб вони пінилися, а в креми та сироватки для шкіри — для створення ефекту поверхневого ліфтингу. Насправді сульфати руйнують захисний шар шкіри, призводять до сухості та подразнення. Як наслідок, шкіра починає виробляти більше себуму, накопичуючи роговий шар. Це призведе до тьмяності та жирного блиску. Це прискорить старіння, роблячи шкіру одночасно збезводненою та жирною. 

Але крім цих трьох компонентів є й інші шкідливі компоненти — фталати, формальдегід та важкі метали (свинець, ртуть та інші). 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button