Новини

ТОП вакансій з бронюванням від мобілізації: що пропонують українцям

В Україні вакансії з позначкою “із бронюванням” пропонують для піарників, касирів та різноробів. Роботодавці спочатку отримують можливість бронювати своїх співробітників, а потім пропонує це як конкурентну перевагу при пошуку працівників. 

Деталі

Один із найпопулярніших в Україні ресурсів з пошуку роботи — Work.ua додав спеціальну позначку для позначення вакансій з бронюванням. Серед таких вакансій є доволі несподівані варіанти:

  • касири в супермаркетах;
  • охоронці;
  • юристи;
  • працівники PR агенцій;
  • різнороби та інше.

Однак бронювати співробітників можуть далеко не всі компанії. 

Мобілізація

Раніше заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” повідомив, що процес отримання бронювання потрібно прискорити. За його словами в Україні активно працювали над розробкою проєкту електронного бронювання, яке мало б займати один-два дні, а не розтягуватися на місяці. За словами Марчука  зараз процес бронювання триває навіть місяці, а мобілізують за лічені дні. 

Крім того, є й проблеми з логістикою. Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників України Володимир Балін заявив, що станом на початок травня міжнародні перевізники забронювали від мобілізації менше ніж 5% працівників. Водії бех бронювання відмовляються виходити на рейси. 

Також чималі проблеми з робочою силою і в забудовників. На пошук співробітників зараз доводиться витрачати на 50% більше часу. За даними Конференції роботодавців України, будівельна галузь за понад два роки війни втратили понад сто тисяч працівників. 

Звісно, без мобілізації чоловіків призовного віку неможливо буде обороняти країну. Але і без робочої економіки не буде можливості утримувати військових. Величезна грошова допомога від західних партнерів не може повністю покривати витрати на армію, тому уряд шукає баланс. 

Також в Україні зараз загалом дефіцит робочої сили, кількість вакансій відповідає кількості резюме. Така ситуація склалася через масову мобілізацію та виїзд українців за кордон. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button