Новини

Пенсії на банківські картки платити не будуть: Пенсійний фонд повідомив важливу новину

Пенсію на банківську картку просто так не зарахують. Днями в Пенсійному фонді України розповіли, яким вимогам має відповідати банківський рахунок, щоб на нього могли зараховувати пенсію. 

пенсія

Що потрібно знати

Більшість українців знають, що пенсіонери можуть отримувати пенсійні виплати двома способами — через поштове відділення або на банківський рахунок. У другому випадку рахунок має відповідати багатьом вимогам, інакше отримати пенсію стане неможливо. Про це нагадали у Головному управлінні Пенсійного фонду України. 

Отож, щоб пенсію зарахували на банківський рахунок, він має відповідати певним вимогам:

  • бути відкритим в одному з уповноважених банків — перелік можна знайти за посиланням;
  • рахунок повинен бути відкритий виключно для зарахування пенсійних чи соціальних виплат;
  • рахунок повинен бути чинним. 

При цьому при поданні заяви про призначення або перерахунок пенсій та вибору способу отримання виплати через банк, пенсіонер повинен надати не номер картки, а номер рахунку в міжнародному форматі IBAN — він складається з 29 символів — цифр та літер. 

Дізнатися міжнародний номер банківського рахунку можна в мобільному додатку банку, а для тих, хто не користується мобільними додатками банків, можна звернутися до найближчого відділення банківської установи. 

При цьому при відкритті пенсійного рахунку банк повинен самостійно передати дані в Пенсійний фонд України, хоча іноді трапляється збій і цього не відбувається. Що уникнути затримок, варто попросити в банку виписку з номером рахунку та самостійно сповістити Пенсійний фонд про зміну банківських реквізитів. До речі, відвідувати ПФУ особисто не обов’язково, повідомити про зміну реквізитів можна дистанційно за допомогою вебпорталу Пенсійного Фонду. 

Додамо, що пенсіонери, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року, повинні бути пройти фізичну ідентифікацію. Якщо вони цього не зробили, варто терміново звернутися до Пенсійного Фонду, адже в такому разі виплату пенсій буде призупинено. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button