Новини

Нові витрати: з 1 червня в Україні запровадять неприємні зміни

До червня залишилося зовсім мало часу. З першого дня літа в Україні планують запровадити зміни в тарифах на водопостачання та водовідведення. Стосується це не всіх українців, а лише деяких водоканалів в сегменті непобутових споживачів. 

Перший крок до підвищення цін вже зробили

Перший крок до оновлення тарифів на водопостачання та водовідведення було зроблено в середині травня. Саме тоді Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ухвалила рішення про зміну тарифів. 

Для деяких водоканалів гуртові ціни на водовідведення будуть встановлені в межах від 6,87 гривні до 17,52 гривні за кубометр (при цьому вартість вказується без ПДВ). Всього таких водоканалів десяток. Водночас тарифи на централізоване водопостачання для споживачів (крім побутових) буде коливатися в межах від 17 гривень 4 копійок до 32 гривень 77 копійок за кубометр (без врахування податку на додану вартість).

вода

Зазначимо, що найбільше за водопостачання вже з 1 червня будуть платити клієнти приватного акціонерного товариства “Енергоресурси”. Їм варто готуватися до того, що вартість зросте аж до 53 гривень 39 копійок за один кубометр води. Неприємні зміни в тарифі на водовідведення очікує комунальне підприємство “Облводоканал” Запорізької облради. Тут пропонують зафіксувати вартість на рівні 41 гривня 30 копійок за кубометр. 

Також варто звернути увагу не те, що тарифи для населення як в сегменті водопостачання, так і в водовідведенні (в обох випадках централізоване) будуть на рівні лютого 2022 року. В 2023 році рішення про перегляд тарифів на воду було скасовано. Тоді вартість змінювали для 33 водоканалів. 

Як зміниться вартість електроенергії

Також вже з 1 червня в Україні суттєво зросте вартість електроенергії для підприємців. Для звичайних споживачів тарифи теж переглянуть, можливо доведеться платити 4-4,5 гривні за кВт, хоча більш реальною експерти називають цифру в 3,5 гривні. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button