Інші операториНовини

У смартфонах українців з’явився новий, незнайомий значок

Якість покриття мобільного інтернету в нашій країні поліпшується, вносяться деякі зміни в протоколи і частоти – це пов’язано з підготовкою мереж до впровадження технології 5G. Деякі зміни помітні неозброєним оком. Наприклад, дивні значки там, де на смартфоні відображається індикатор мережі. Що він означає?


Нові позначення і з чим вони пов’язані

Кілька днів тому абоненти Vodafone помітили, що зверху екрану смартфонів у них з’явилося позначення 4G +. Як повідомляє журналістам прес-служба оператора, це пов’язано з поліпшенням якості мережі.

По всій Україні була запущена технологія, яка називається carrier aggregation, перекласти її можна приблизно як «агрегація частот». Мається на увазі запуск додаткових станцій, що передають в діапазоні 2600 мегагерц. В результаті деякі смартфони опиняються в зоні дії відразу двох мереж – звичної LTE 1800 і нової з частотою 2600. Сучасні операційні системи, що керують підключенням, вирішують їх об’єднати, щоб поліпшити якість передачі даних. Саме це позначається як 4G +, а в деяких інших моделях – як LTE.

У компанії «Київстар» також заявили, що їх мережа застосовує технологію carrier aggregation 1880 MHZ + 2600 MHZ. Там, де вона діє, також відображається значок LTE або 4G +. Зауважимо, що на думку деяких незалежних експертів, саме у Київстару найшвидший мобільний інтернет серед всіх українських мобільних операторів. Проте, у нас в коментарях, коли ми писали про цю новину, безліч користувачів скаржилося на те, що швидкість у найбільшого оператора в Україні залишає бажати кращого. Можливо, це залежить від регіону? Відпишіться в коментарях, як у вас працює «найшвидший інтернет», тільки не забудьте вказати, де саме проживаєте.

Компанія Lifecell зазначила, що використовує цю технологію з 2018 року, коли запустила для своїх абонентів так званий інтернет 4,5G. До речі, нагадуємо, що це позначення викликало свого часу скандал, коли Антимонопольний комітет звинуватив «Лайф» в рекламі, яка не відповідає реальному стану справ. Дивна виходить ситуація – вони лаялися на Lifecell за «невідповідне стандартам» позначення інтернету, а тепер, коли схожим чином інтернет позначається вже у всіх операторів, вони мовчать. Цікаво, з чим це пов’язано. Так чи інакше, тепер Лайф має повне право називати свій інтернет 4G + або 4,5G – не подасть же Антимонопольний комітет в суд на смартфони і їх виробників?

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

9 Comments

 1. Я ещё 2 года назад слышал об этой технологии (агрегация частот) и мне всё было интересно работает ли она у нас, в Украине, по умолчанию. Теперь наглядно будет видно. Спасибо операторам за отображение дополнительной информации на экране наших гаджетов. А редакции благодарность за полезную новость

 2. Не смішіть, Київстар живе у своєму світі. Закарпаття, м.Тячів, вдень 4g 2-3 мегабіти, хоч ти лусни. Дивним чином швидкість з’являється лише звечеру. Вже і писав їм, і адресу вказував, скаржився – як горохом об стінку. Зате вартість тарифів космічна. У Водафона та Лайфу швидкість вдень 30-35 мегабіт.

 3. Полтава, околиця міста, Подільський район, колишнє селище Новобудова. Інтернет залишає бажати кращого. Вайбер відеозв’язок навіть нормально не тягне. А іноді інтернет взагалі зникає на 30-40 секунд, навіть 2 Дж в цей час немає. Вночі швидкість краща. Лайфселл тут ще гірше працює. А от Водафон відмінно.

 4. Чернігівська область. Живу в районному центрі. Тож слабий. А варто від’їхати кілометрів 5 , то і зв’язок з перебоями. Причому у всіх операторів. Тож 4,5 нам ще довго чекати. А може то й найкраще. Технології не завжди на здоров’я.

 5. Швидкість на Lifecell ще рік назад була місцями до 50 Мбіт Житомирська область Новоград-Волынский.

 6. Різниця (на одному і тому ж смарті і в одному і тому ж регіоні Дніпропетровська область) між Київстар та водафон, у водафона краще.

 7. Буковина
  Київстар норм лови тільки в
  Чернівцях і районних центрах, далі ледве 3g або 2g
  Вудафон набагато кращий

 8. Не те щоб інет кращий, покриття нема взагалі. Херсонська обл. Олешкивський р. с. Кринки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button