VodafoneНовини

У Vodafone Україна почалися великі зміни

Через півтора місяці стали відомі деталі зборів акціонерів Vodafone, які закріпили зміни в правлінні компанії. Була обрана наглядова рада у складі п’яти осіб. Що ж відомо про цих людей, і що можна сказати по цьому приводу?


Нові імена

Склад наглядової ради другого за розміром українського оператора мобільного зв’язку такий:

  • Рішад Алієв – заступник фіндиректора групи компаній Azerconnnect.
  • Імран Ахмедзаде – фіндиректор компанії Neqsol Holding Azerbaijan, входить до ради директорів Nobel Oil Services (UK) Ltd.
  • Юсиф Джаббаров – член ради директорів Nobel Upstream, генеральний директор Neqsol Holding Azerbaijan.
  • Емін КЕМІРА – відповідальний за юридичну практику Neqsol Holding Azerbaijan.
  • Мерідж Тунч – очолює відділ людських ресурсів в тій же Neqsol Holding Azerbaijan.

Нескладно помітити, що всі ці люди пов’язані з азербайджанським бізнесом, що й не дивно, адже Vodafone проданий компанії Bakcell, яка походить саме з цієї країни. Також всі члени ради обрані від Preludium B.V. – компанії, яка є єдиним акціонером Водафон в Україні. Чисто юридично, власника змінила вона, а не сам оператор – саме її продали азербайджанцям.

Тепер Preludium B.V і Водафон знаходяться під контролем NEQSOL Holding, консорціуму, що займається цілим рядом галузей – комунікаціями, будівництвом, видобутком корисних копалин. Він присутній в таких країнах, як Великобританія, США, Туреччина, Азербайджан, Казахстан, ОАЕ, Бангладеш. Власником є ​​Насіб Гасанов, азербайджанський мільярдер, про який дуже мало що відомо.

МТС перетворюється в виключно російського оператора

Зауважимо, що це не перший випадок, коли компанія МТС продає свої активи. Кількість країн, в яких вона діє, за останні роки значно скоротилася. Так, в 2016 році росіянам довелося піти з узбецького ринку, а в 2017 – з Туркменії, де національний оператор відмовився від співпраці.

У нашій країні МТС вирішила перейти на бренд Vodafone, хоч і зберегла своїх власників. Проте, їй все одно довелося продати українського оператора, причому за досить низьку ціну. Тепер у компанії за межами РФ є тільки білоруський оператор, де їм належить 49% акцій, і вірменський, який вони контролюють на 100%.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button