Новини

Терміни ідентифікації отримувачів виплат спливають: що буде з тими, хто не стигне

В Ощадбанку нагадують, що терміни для ідентифікації отримувачів виплат спливають. 

Це стосується українців, з числа внутрішньо переміщених осіб, які були взяти на облік до 24 лютого 2022 року. 

Щоб всі українці встигли підтвердити особу, період для фізичної ідентифікації отримувачів пенсійних та соціальних виплат в Ощадбанку може бути подовжений ще на три місяці. 

Про це повідомили в Міністерстві з реінтеграції тимчасово окупованих територій. 

Такі зміни відповідно до постанови Кабінету міністрів України були напрацьовані за результатами робот Координаційного штабу з забезпечення реалізації прав та свобод внутрішньо переміщених осіб. Таким чином, члени штабу пропонують подовжити терміни фізичної перевірки осіб у відділеннях Ощадбанку до 31 березня 2024 року. Це стосується виключно внутрішньо переміщених осіб, які були взяти на облік до 24 лютого 2022 року. 

В Ощадбанку

Як стверджують в Координаційному штабі з забезпечення реалізації прав та свобод внутрішньо переміщених осіб, не можна допустити того, щоб внутрішні переселенці були позбавлені пенсій або соціальних виплат, які вони отримують від держави. Саме тому, в найближчій перспективі буде подовжено період для проходження ідентифікації отримувачами таких виплат, щоб всі ВПО встигли ідентифікувати себе. За словами Ірини Верещук, найближчим часом проєкт відповідних нормативних змін повинен бути винесеним на розгляд уряду. 

Нагадаємо, що в січні цього року в Україні зросте мінімальна пенсія. Це відбудеться на фоні зростання мінімальної заробітної плати з 6 700 гривень до 7 100 гривень. 

Також навесні пройде масштабна індексація з застосуванням спеціальних пенсійних балів. Таким чином в уряді хочуть зробити пенсії українців більше справедливими. Адже зараз різниця між пенсіями тих, хто вийшов на заслужений відпочинок понад десять років тому та тими, хто став пенсіонером відносно недавно, сягає тисячі гривень. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button